Kimdir

Selçuk Yapar Kimdir, Kaç Yaşında? Selçuk Yapar Hayatı ve Biyografisi

Selçuk Yapar Kimdir, Kaç Yaşında? Selçuk Yapar Hayatı ve Biyografisi. Şarkıcı olması yanı sıra oyuncu olarak da dizi ve filmlerde gördüğümüz Selçuk Yapar Nerelidir? Selçuk Yapar şarkıları dileyenler ayrıca Selçuk Yapar oynadığı dizileri de araştırmakta. Gelin birlikte Selçuk Yapar hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Selçuk Yapar Kimdir?

İlk olarak Selena dizisinde Kuzey rolüyle karşımıza çıkan Selçuk Yapar Kimdir? merak edilenler arasında yer almakta. Bir dönem Pop Star yarışmasına da katılan sempatik sanatçı Selçuk Yapar, 1979 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 2024 yılı itibari ile 45 yaşındadır ve aslen Karadenizlidir. Küçük yaşlarından müzikle iç içe olan Selçuk Yapar, babası Türk Halk Müziği sanatçısı olmasından dolayı TRT İstanbul Radyo stüdyolarında büyümüştür..

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; Lise eğitimi sonrasında, amatör olarak sahne almaya başlamış, günümüze kadar bu mesleği profesyonel olarak yapmaya karar vermiştir. Ardından ise; Universal Müzik ile görüşmüş ve yapımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Kısa sürede profesyonel olarak sözleşme imzalayan sanatçı, bir yandan şan dersleri, bir yandan beste arayışlarına girmiştir..

Tamda bu süre zarfında; anlaşma yaptığı  şirketin yaşadığı bir sorun nedeni ile proje askıya alınmıştır. Ardından ise bir kaç müzik şirketi ile albüm için temaslarda bulunan Selçuk Yapar, 2004 senesinde, Türkiye’de düzenlenmiş olan Kanal D kanalında “POP STAR” yarışmasının seçmelerine katılmıştır.  Elemeleri kazanmış ve sonucunda ünlü menajer açıklamıştır. Yarışmanın finalistlerinden olmuş, çok ses getirmiş ancak elenmiştir..


Selçuk Yapar Hayatı ve Biyografisi

Pop Star yarışmasından adını duyurması ardından,  2006 senesinde Şahin Özer Müzik’ten “10’da 10” isimli albümü çıkarmıştır. Daha sonra, Kanal D de ekranlarında yayınlanmış olan Ağa Kızı isimli dizide de oyuncu olarak yer almış ve oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. Ardından Selena dizisinde Kuzey karakteri ile rol almıştır. 2009’da Aşk Üçgeni dizisinde (Selçuk), son olarak yine aynı sene Hırçın Kız Kadife adlı sinema filminde boy göstermiştir..

2009 yılında ise “Yürek Farkı” isimli albümünü müzik severler ile buluşturmuştur. Müzik ve oyunculuk hayatının yanı sıra ticari hayatını da sürdürün başarılı sanatçı bir süre sonra kendi yapım şirketini kurmaya karar vermiştir. Hem kurucusu, hem de ortağı olduğu, YPR MUSIC PRODUCTION’ı kurmuştur. İlk single çalışmasını kendi yapım şirketi ile “İptal” ismiyle çıkarmıştır..

Instagram’da Selçuk Yapar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu