Kimdir

Sena Alkan Kimdir, Nerelidir? Sena Alkan Hayatı ve Biyografisi

Sena Alkan Kimdir, Nerelidir?. Uzun süre muhabirlik yapan ve ardından TV ekranlarınsa spiker olarak görmeye başladığımız Sena Alkan Kaç Yaşında? Bir dönem diplomasi muhabirliği de yapan Sena Alkan Aktürk babası kimdir, aslen nereli? Gelin birlikte Sena Alkan Aktürk Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Sena Alkan Kimdir?

Muhabirlik ile çalışma hayatına başlayan Sena Alkan, asıl adı Sena Alkan Aktürk’dür. Uzun bir süre muhabirlik yapması ardından diplomasi muhabirliği de yapan Sena Alkan, 1990 yılında Sakarya’da doğdu. 2024 yılı itibari ile 34 yaşındadır ve aslen Sakaryalıdır. Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili bölümünden mezun olduktan sonra eğitim hayatına İngiltire’de  Cambridge’de ve Bournemouth’da devam etmiştir. Bununla birlikte 3 farklı dil bilen Sena Alkan, İngilizce Fransızca ve İtalyanca dillerini de iyi derece bilmektedir.

2013 yılında Daily Sabah gazetesinde muhabirlik yaptı ve bununla birlikte seyahat sayfasında editörlük yaptı. Ardından ATV ve A Haber kanalında diplomasi muhabirliği yaptı. Son olarak ise CNN Türk ekranlarına transfer olarak görev almaya başladı.


Sena Alkan Hayatı ve Biyografisi

Sena Alkan, eşi Avrupa Birliği Danışmanı Hüseyin Aktürk’tür ve Alya adında bir kızları bulunmaktadır. Hacettepede eğitimini tamamladıktan sonra bir süre İngiltere’de eğitimine devam eden Alkan  İngiltere’den döndükten sonra AB tarafından finanse edilen ve Gazeteciler Cemiyeti tarafından yürütülen Özgürlük için Basın projesinin yazım ekibinde yer almıştır. 2013 yılında Daily Sabah gazetesinde muhabirlik yapmaya başlamıştır.

Evliliği ardından sonra Ankara’ya taşınan Sena Alkan Aktürk yaklaşık 2 yıl A haber kanalında diplomasi muhabirliği, ATV kanalında ana haber bülteni için muhabirlik, İngilizce yayın yapan Anews kanalında muhabirlik yapmıştır. Ünlü ve başarılı gazeteci iyi derecede İngilizce, orta derecede Fransızca ve İtalyanca bilmektedir.

Twitter 👉 Sena Alkan Aktürk


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Saffet Emre Tonguç Kimdir, Nerelidir? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu