Kimdir

Şenkal Atasagun Kimdir, Nerelidir? Şenkal Atasagun Hayatı ve Biyografisi

Şenkal Atasagun Kimdir, Nerelidir?. 1965 yılında MİT teşkilatına girip 1998-2005  yıllarında Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) in müsteşarlığını yapan Şenkal Atasagun 1941 Kars doğumludur. Fransa Grenoble Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Atasagun 2005 yılında MİT müsteşarlığından emekli olmuştur. Peki Şenkal Atasagun Hayatı ve Biyografisi tüm soruların yanıtlarına makalemizden ulaşabilirsiniz.

Şenkal Atasagun Kimdir?

Şenkal Atasagun 1941 Kars doğumludur. 11 Şubat 1998 yılında MİT müsteşarlığı görevine getirilmiş 2005 yılına kadar görevine devam etmiştir. Galatasaray Lisesi muzunu olan Atasagun, Üniversite eğitimini Fransa Grenoble Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde yapmıştır. Atasagun Fransızca ve İngilizce bilmektedir ve Kontr/Espiyonaj konularında uzmandır.


Şenkal Atasagun Hayatı ve Biyografisi

Şenkal Atasagun yedeksubaylığını müteakip 1967 yılında Milli İstihbarat Teşkilatı‘na girmiş, İstihbarat ve Operasyon Başkanlıkları bünyesinde çeşitli kademelerde hizmet vermiştir.

İstanbul Bölge Başkan Yardımcılığı, iki dönem Belçika/Brüksel’de yurt dışı ve Ankara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulunmuş, 1995 yılında Operasyon Başkanlığı, 1997 yılında Londra’da yurt dışı görevine atanmıştır. Evli olan Atasagun, 11 Şubat 1998 tarihinde ise MİT Müsteşarlığı’na getirilmiştir. Şenkal Atasagun, 11.06.2005 tarihinde Mit Müsteşarlığı görevden emekli olmuştur.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu