Kimdir

Serenad Bağcan Kimdir, Kaç Yaşında? Serenad Bağcan Hayatı ve Biyografisi

Serenad Bağcan Kimdir, Kaç Yaşında? Selda Bağcan’ın yeğeni olarak bilinen Serenad Bağcan Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri bu makalemizde paylaştık.

Serenad Bağcan Kimdir?

Selda Bağcan‘ın yeğeni olarak bilinen Serenad Bağcan, son günlerde en çok merak edilen isimlerden oldu.  Kendisini “Varoluşu ve var oluşumu sorgulayan, kendimi her alanda geliştirmeye, geliştirirken yeteneklerimi ve potansiyelimi keşfetmeyi, onları geliştirmeyi ve sonrasında barış ve birlik için kullanmayı hedefleyen bir yaşam sanatçısıyım” diye tanıtmakta. İşte Serenad Bağcı Kimdir? sorusunun cevabını sizler için derledik…

Ankara’da doğan Serenad Bağcan, müzisyen bir ailede yetişti. Ankara’da lise ve üniversite eğitimini tamamlayan Serenad Bağcan, Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olmasına karşın mesleğini hiç yapmadı.

Solistliğe başlamadan evvel spora ilgi gösteren Serenad Bağcan, masa tenisi Türkiye şampiyonu oldu. Küçük yaşlarda blokflüte ve mandoline ilgi gösteren Serenad Bağcan, halası Selda Bağcan’ndan piyano dersleri aldı.

Ardından Ankara Çocuk Korosu’na katılan Serenad Bağcan, Klasik Batı Müziği üzerine eğitim aldı. Devlet Çok Sesli Korosu’na alto sanatçısı olarak giren Serenad Bağcan, 2011’de devlet korosunda Fazıl Say’a ait Nazım Hikmet Oratoryosu ve Metin Altıok Ağıtları’ nı söyleyecek olan solistin gelmemesinin ardından koro şefi tarafından teşvik edildi. Arkasından da Fazıl Say ile birlikte sahne almaya başlayan Serenad Bağcan, Yeni Şarkılar ve İlk Şarkılar albümlerinin solistliğini yaptı. Fazıl Say kendisinden ‘Yıllar sonra aradığım sesi buldum’ şeklinde bahsediyor.

👉 Afara Sunucusu Kimdir? 


Serenad Bağcan Hayatı ve Biyografisi

Ankara’da dünyaya geldi. Serenad Bağcan, Selda Bağcan’ın yeğenidir. Selda Bağcan, Serenad Bağcan’ın halasıdır. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı fakat mesleğini hiçbir zaman yapmadı. Gençlik yıllarda sporla ilgilendi ve masa tenisinde Türkiye şampiyonu oldu.

Müzisyen bir aileden gelen Serenad Bağcan, mandolin ve blokflüt çalmayı öğrendi, Selda Bağcan‘dan piyano dersleri aldı. Klasik Batı Müziği üzerine eğitim gördü. Ankara Çocuk Korosu’nda görev yaptı, Devlet Çok Sesli Korosu’na alto sanatçısı olarak girdi. 2011 yılında devlet korosunda Fazıl Say’a ait ‘Nazım Hikmet Oratoryosu’ ve ‘Metin Altıok Ağıtları’nı söyleyecek solistin gelmemesi üzerine Fazıl Say ile beraber sahne aldı.

‘İlk Şarkılar’ ve ‘Yeni Şarkılar’ albümlerinin solistliğini yaptı. Serenad Bağcan, 2019 yılında ‘Serenad’ adını taşıyan ilk albümünü müzşkseverlerin beğenisine sundu. Fazıl Say, 2020 yılında çıkardığı ‘Şu Dünyanın Sırrı’ adlı albümünde yer alan Serenad Bağcan için, “Yıllar sonra aradığım sesi buldum” ifadelerini kullandı.

Serenad Bağcan‘ın doğum yılı ve kaç yaşında olduğuyla ilgili bilgi bulunmuyor. Aslen Ankaralı olan Serenad Bağcan bekardır.


Instagram 👉 Serenad Bağcan

Twitter 👉 Serenad Bağcan

Facebook 👉 Serenad Bağcan

Youtube 👉 Serenad Bağcan

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu