Kimdir

Serkan Özcan Kimdir? Serkan Özcan Hayatı ve Biyografisi

Serkan Özcan Kimdir?. Serkan Özcan, Ahmet Davutoğlu başkanlığında kurulan Gelecek Partisi sözcüsüdür. ODTÜ iktisat Bölümü mezunu olan Serkan Özcan ilk olarak Merkez Bankası bünyesinde uzman ve BDDK’da Başkanlık Danışmanlığı gibi görevlerde bulunmuştur. Amerika Birleşik Devletleri’nde University of Illinois at Urbana-Champaign’de Finans alanında yüksek lisans yapmıştır. Peki Serkan Özcan Nerelidir? Serkan Özcan Hayatı ve Biyografisi…

Serkan Özcan Kimdir?

1977 yılında dünyaya gelen Serkan Özcan, doğma büyüme aslen Konya’lıdır. (ODTÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi iktisat Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Merkez Bankası bünyesinde uzman ve BDDK’da Başkanlık Danışmanlığı gibi görevlerde bulunmuştur. Amerika Birleşik Devletleri’nde University of Illinois at Urbana-Champaign’de Finans alanında yüksek lisans yapmıştır.


Serkan Özcan Hayatı ve Biyografisi

İktisatçı ve ekonomist kimliği ile tanınan Serkan Özcan, 1977 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini Konya’da tamamlayan Özcan lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisat Bölümü’nde tamamlamıştır. Yüksek lisansını ise Amerika Birleşik Devletleri’nde University Of Illinois’de finans üzerine yapmıştır. Doktorasını da Ankara Üniversitesi’nde yine finans üzerine yapmıştır.

Üniversite eğitiminden sonra iş hayatına ilk olarak 1999 yılında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nda uzman olarak başlamıştır. 2006 yılına kadar bu görevi sürdüren Serkan Özcan, 2006 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na Başkanlık danışmanı olarak atanmıştır.

Bu görevde de 2010 yılına kadar kalan Özcan, 2010 yılı itibarıyla Vakıflar Bankası’nda Baş ekonomist ve Baş stratejist olarak göreve başlamıştır. Özcan, aynı zamanda Vakıf Portföy Yönetimi’nde Yönetim Kurulu Üyesi, Vakıf Emeklilik’te Fon Yönetim Komitesi Baş Danışmanlığı görevlerini de yürütmüştür.

2012 yılından sonra Odea Bank’ta Ekonomik Araştırmalar ve Stratejiden sorumlu kurucu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

Serkan Özcan yurtiçi ve yurt dışında pek çok konferansta konuşmacı olarak yer almış ve birçok yeri-yabancı dergide makaleleri yayınlanmıştır.


Serkan Özcan: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu