Kimdir

Serkan Toper Kimdir, Kaç Yaşında? Serkan Toper Hayatı ve Biyografisi

Serkan Toper Kimdir, Kaç Yaşında? Serkan Toper Hayatı ve Biyografisi. Avukat olması yanı sıra siyasi kimliği ile de bilinen Serkan Toper babası kimdir, hangi partili? Son günlerde en çok merak edilen isimler arasında yer alan Serkan Toper hakkında tüm merak edilenleri derledik.

Serkan Toper Kimdir?

Geçtiğimiz seçimlerde Beşiktaş Belediye başkanı adayı olarak tanıdığımız ve aynı zamanda avukat olan Serkan Toper Kimdir? merak edilmekte. 1979 yılında Denizli’de doğan Serkan Toper, 2023 yılı itibari ile 44 yaşındadır ve aslen Karslıdır. İlk öğrenimine Sivas’ta başlayan Toper, Orta öğrenim ve lise eğitimini ise İzmir’de tamamladı.  Üniversite eğitimine 1996 yılında Marmara Üniversitesinde başladı ve 2000 yılında Hukuk Fakültesinden mezun olup 2022 yılında ise avukatlık mesleğine adım attı.

2003-2004 aralığında Ankara Barosu’nda avukatlık yapan Toper, 2005 yılından itibaren İstanbul’da serbest olarak avukatlık yapıyor. İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Aile Hukuku, Fikir ve Sanat Eserleri ve de Medya Hukuku gibi dallarda uzmanlaşan Toper, Milliyetçi Hareket Partisi Spor ve Sanattan Sorumlu İstanbul İl Başkan Yardımcılığı ve Türk Hukuk Enstitüsü İstanbul Şubesi Genel Sekreterliği görevlerini yürütüyor.


Serkan Toper Hayatı ve Biyografisi

2016’da 6.Buhara Medya Yılın En İyileri Medya Ödülleri Töreni’nde “Medya ve Fikir Sanat Eserleri Hukuku” çalışması ile “Yılın En İyi Hukuk Danışmanı” ödülünün sahibi oldu. Toper, Medya Hukuku, Kadına Şiddet, Yeni Anayasa gibi konularda Belediye panellerinde konuşmacı olarak katılım gösterdi.

Serkan Toper, 2001 yılında Ata Hukuk & Danışmanlık adlı hukuk bürosunu kurdu. Büronun, Ankara-İstanbul-İzmir ve Samsun’da şubeleri bulunuyor. Serkan Toper, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı’ndan MHP’nin Beşiktaş Belediye Başkan Adayı olmuştur.

Twitter 👉 Serkan Toper


👉Remzi Çayır Kimdir, Nerelidir? Remzi Çayır Hayatı ve Biyografisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu