Kimdir

Serpil Yılmaz Kimdir, Nerelidir? Serpil Yılmaz Hayatı ve Biyografisi

Sözcü Gazetesinde köşe yazarı olarak yıllarca görev alan Serpil Yılmaz Kimdir, Kaç yaşında? merak edilmekte. Özellikle son günlerde Sözcü Gazetesindeki  görevinden ayrılması sonrasında gündeme gelen Serpil Yılmaz neden ayrıldı? evli mi? Gelin birlikte Serpil yılmaz Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Serpil Yılmaz Kimdir?

Uzun yıllar Sözcü Gazetesinde köşe yazarı olarak yazılar yazan ünlü yazar Serpil Yılmaz Kimdir, Kaç Yaşında? merak edilmekte. Serpil Yılmaz, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Gazetecilik mesleğine, 1985 yılında Güneş gazetesinde ekonomi muhabiri olarak başladı. Daha sonra, Tan, Sabah ve Yeni Yüzyıl gazetelerinde çalıştı.

Meslek hayatının 15 yılını geçirdiği Milliyet ve 2011-2018 yılları arasında çalıştığı Habertürk gazetelerinde yer alan köşesinde iş dünyası, ekonomi, enerji, kadın ve çevre konularına odaklandı. Aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan Yılmaz, Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) de fahri üyesi.


Serpil Yılmaz Hayatı ve Biyografisi

Öğrenim hayatına Moda İlkokulu’nda başladı. Lise öğrenimini Kadıköy Kız Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi’nden mezun olduğu 1985 yılında Güneş Gazetesi’nde ekonomi gazeteciliğine adım attı.

Milliyet, Sabah, Yeni Yüzyıl ve Habertürk’te kaleme aldığı köşe yazıları ve röportajlarıyla ekonomi dünyasında gündem yaratan haberciliğin önde gelen isimlerinden Serpil Yılmaz, iş dünyası (Ekonomi Gazetecileri Derneği, Anadolu Sanayicileri ve işadamları Derneği) sağlık (Türkiye Tabip Odaları Birliği ) işçi hakları (Ekonomi Muhabirleri Derneği), çevre (Türkiye Mimar Mühendis Odaları Birliği-Çevre Mühendisleri Odası) alanlarında yılın yazarı ödülleri aldı. Toplumsal cinsiyet eşitliği savunucuları arasında yer aldı.

Halk TV ailesi usta gazetecilerle birlikte büyümeye devam ediyor. Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, deneyimli gazeteci Serpil Yılmaz’ın artık Halk TV’de olduğunu duyurdu. Mahiroğlu, “Ekonomi gazeteciliğinin başarılı ve ilkeli kalemi Serpil Yılmaz da Halk TV’de. Dik duruşu ve gerçek haberciliği ilke edinen Halk TV ailesi güçlenerek büyüyor. Sevgili Serpil Yılmaz’a aramıza hoş geldin diyoruz” dedi.

Twitter 👉 Serpil Yılmaz


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Gamze Matracı Kimdir, Nerelidir? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu