Kimdir

Sevil Sabancı Kimdir, Ne İş Yapıyor? Sevil Sabancı Hayatı ve Biyografisi

Sevil Sabancı Kimdir, Ne İş Yapıyor? Sevil Sabancı Hayatı ve Biyografisi. son günlerde en çok merak edilen isimler arasında yer alan Sevil Sabancı Kaç Yaşında? Sevil Sabancı Serveti Ne kadar? araştırılmakta. Gelin birlikte Sevil Sabancı Hakkında tüm merak edilenleri birlikte öğrenelim.

Sevil Sabancı Kimdir?

Türkiye’de iş dünyasının önde gelen isimlerinden olan Sabancı ailesi her zaman olduğu gibi yine merak edilenler arasında yer aldı. Bu kez araştırılan isim Sevil Sabancı Kimdir? 1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Sevil Sabancı, 2024 yılı itibari ile 51 yaşındadır ve aslen İstanbulludur. Sabancı ailesinin üçüncü nesil üyesi Türk iş insanı olan Sevil Sabancı eğitim hayatından sonra hemen kariyerine başlamıştır..

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Sevil Sabancı, mezuniyetinin hemen ardından Sabancı Holding’te çeşitli görevlerde çalışmaya başlamıştır. erken yaşta iş hayatına atılan Sabancı; 1997 senesinde Sabancı Holding Yönetim Kuruluna dahil oldu. Aynı zamanda, annesi Türkan Sabancı tarafından kurulan Türkan Sabancı Görme Engelliler İlköğretim Okulu yönetim kurulu üyesi oldu.


Sevil Sabancı Hayatı ve Biyografisi

Sakıp Sabancı’nın yeğeni olan Sevil Sabancı; eğitimine İstanbul Amerikan Robert Lisesi’nde başlamış ve ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Eğitimine yurt dışında devam etmek amacıyla Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmiş ve New York Üniversitesi’nde pazarlama alanında yüksek lisans yapmıştır..

Türkiye’nin ikinci büyük endüstri ve finans şirketi olan Sabancı Holding’in kurucusu Sakıp Sabancı’nın üçüncü çocuğudur. Aldığı eğitimler sonrasında aile şirketi olan Sabancı Holding’de iş dünyasına adım atan Sevil Sabancı, Sabancı Holding’in çeşitli şirketlerinde görev almıştır. 1995 yılında Kordsa Global şirketinde çalışmaya başlamış ve ardından 1997 yılında Sabancı Holding’e katılmıştır..

Sabancı Holding’de çeşitli yöneticilik pozisyonlarında görev yapmış ve aynı zamanda yönetim kurulu üyesi olarak şirketin stratejik kararlarında etkili olmuştur. Bir çok sosyal sorunluluk projesnde ön sıralarda yer alan Sevi Sabancı; evil Sabancı, ayrıca Sabancı Vakfı’nın Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Vakıf, eğitim, kültür, sanat ve sosyal sorumluluk projelerini desteklemekte ve Türkiye’nin sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmaktadır. Sevil Sabancı’nın vakıf çalışmalarında aktif bir rol oynaması, toplumsal sorunlara duyarlılığını ve sosyal sorumluluk anlayışını yansıtmaktadır..

Özel hayatına değinecek olursak; 1991 senesinde Erkan Tapan ile evlenen Sevil Sabancı, bir çocuk annesidir. Çift 1994 senesinde boşanmıştır..


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu