Kimdir

Seyhan Avşar Kimdir, Nerelidir? Seyhan Avşar Hayatı ve Biyografisi

1993 Bitli doğumlu olan Gazeteci Seyhan Avşar, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. Cumhuriyet Gazetesi’nde yargı muhabiri olarak çalışan Seyhan Avşar, Sözcü gazetesi Sorumlu Müdürü Necdet Önemli hakkında “terörle mücadelede görev almış kamu görevlisini hedef gösterme” suçlamasıyla açılan dava ile ismi gündeme gelmiştir. Peki Gazeteci Seyhan Avşar Kimdir, Nerelidir? Seyhan Avşar Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilgileri makalemizde paylaştık.

Seyhan Avşar Kimdir, Nerelidir?

Seyhan Avşar 1991’de Bitlis‘te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bitlis’te tamamladı. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümlerinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi’nde öğrenciyken Cumhuriyet gazetesinde stajyer muhabir olarak çalışmaya başladı.

Seyhan Avşar Hayatı ve Biyografisi

İstanbul Üniversitesi’nde öğrenciyken Cumhuriyet gazetesinde stajyer muhabir olarak çalışmaya başladı. Cumhuriyet gazetesinde yaklaşık 7 yıl boyunca adliye muhabirliği görevini üstlendi. 2022 yılında Halktv.com.tr’de çalışmaya başladı. Avşar, 2018 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından düzenlenen, “Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri” yarışmasında eğitim dalında, 2019 yılında ise İstanbul Gazeteciler Derneği’nin (İGD) haber ödülüne, Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin (ÇGD) Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik ödülüne ve Metin Göktepe gazetecilik ödülüne layık görüldü.


Seyhan Avşar: Twitter

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu