Kamu Personel Alımları

SGK 50 Personel Alım İlanı Yayınladı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bünyesinde istihdam edilmek üzere 70 KPSS puanı ile 50 memur alımı gerçekleştirilecek. Başvurular E-Devlet üzerinden 24 Mayıs-4 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bünyesinde istihdam edilmek üzere 70 KPSS puanı ile 50 memur alımı gerçekleştirilecek. Başvuru şartları nelerdir? Kimler başvurabilir? İşte detaylar…

Resmi Gazete’de Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Giriş sınavına ilişkin ilan yayımlandı. SGK’nın 50 personel alımı için gerçekleştireceği sınavın yazılı ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamalı olarak kaydedilecek. Sosyal güvenlik denetmen yardımcılığı giriş sınavına katılabilmek için adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının

(a) bendinde yer alan genel şartları taşımak.

b) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak.

c) Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

d) Tablo-1’de belirtilen KPSS puan türünde belirlenen taban puan ve üzeri puan almış olmak.

e) Süresi içinde başvuru yapmış olmak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILIR?

SGK personel alımı için başvurular, e-Devlet üzerinden 24 Mayıs ile 4 Haziran tarihleri arasında alınacak.

https://www.turkiye.gov.tr/sgk-kurum-disi-sinav adresinden başvuruların alınacağına vurgu yapılan ilanda, “Başvurular; e-Devlet (https://www.turkiye.gov.tr/sgk-kurum-disi-sinav) adresinden 24 Mayıs 2021 tarihinde başlayıp 04 Haziran 2021 tarihi mesai bitiminde (Saat: 17.30’da) sona erecektir.

Adaylar, T.C. kimlik numarası ile başvuru ekranına giriş yapacak olup “Sosyal güvenlik denetmen yardımcılığı sınavı başvuru formu” nu eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra “tamam” ve “onayla” butonuna basarak başvurusunu tamamlayacaktır. Adayın başvurusu tamamlandıktan sonra KPSS puanı ÖSYM üzerinden sistem tarafından kontrol edilecektir. Bilgilerinde yanlışlık olan adayın başvurusu değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Aday; başvuru formuna 4.5×6 ebadında ve son 6 ay içinde çekilmiş fotoğrafını elektronik ortamda tarayıp yerleştirecektir. Başvuru esnasında ayrıca fotoğraf istenmeyecektir” denildi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu