Blog

Siber Güvenlik Alanında Kariyer Yapmayı Düşünmeniz İçin En Önemli 5 Neden?

Siber Güvenlik Alanında Kariyer Yapmayı Düşünmeniz İçin En Önemli 5 Neden?. Veri ihlalleri ve tehditlerinin miktarındaki üstel artış, bilgi güvenliğine son derece ihtiyaç duyulan bir atmosfer yarattı. Siber güvenlik arenasında çalışmak için daha iyi bir zaman olmamıştı, ancak dünya genelinde büyük bir siber güvenlik uzmanları eksikliği var. Şirketler pozisyonları doldurmak için mücadele ediyor ve en iyi beyinleri işe almak için rekabet ediyor.

Bu tür bir iş piyasası, üniversiteye yeni girmiş veya bilgi teknolojisi alanına ilgi duyan yeni bir mezun için çok yararlıdır. Bilgi güvenliğindeki işler, profesyonelin becerileriyle ilgilidir, bu nedenle, mezun olduktan sonra ilgili becerilere sahip bir sertifika veya diploma kursu, dünya çapında bilgi güvenliği alanında yüksek ücretli bir iş getirebilir.

 Siber Güvenlik Alanında Kariyer Yapmayı Düşünmeniz İçin En Önemli 5 Neden

1- Geniş Görünüm:

Siber güvenlik, varlıkların değerini anlamayı, güvenlik açıklarını algılamayı ve izlemeyi, olası istismarları ve saldırıları anlamayı, uygun yanıtları uygulamayı ve ardından veri ihlallerinin tüm olasılıklarını ortadan kaldırmayı içeren bir görünümdür. Bir siber güvenlik uzmanının yukarıdaki birkaç işlevine bakıldığında, siber güvenliğin sadece veri güvenliği için bir terim olmadığı, aynı zamanda bir derece, diploma ile edinilebilecek yaratıcı zeka ve spontan eylem becerilerine sahip bir dizi beceriyi içerdiği konusunda adil bir fikre sahip olacaksınız. veya sizi büyük şirketlerin güvenlik cephesinde yer alma konusunda yetenekli kılan bir sertifika eğitim programı.

Siber güvenlik alanındaki işler sadece BT şirketleriyle sınırlı değildir. Çoğu kuruluş görevlerini otomatikleştirdiği ve bunları şaşırtıcı miktarda veriyi içeren bir sistem ağı içinde dijital olarak gerçekleştirdiği için tehdit olasılığı da artmaktadır. Bu, sağlık, inşaat, enerji, savunma, eğlence, araştırma, telekom gibi farklı sektörlerde siber güvenlik alanında değişen rollerde daha fazla işe olan ihtiyacı ortaya çıkarmaktadır.

2- Rekabetçi Maaş

İş arama platformu Indeed’e göre son üç yılda Dünya’da siber güvenlik iş ilanlarında% 98’lik büyük bir artış oldu Y kuşağının güvenlik uzmanları, BT analistleri, cephe güvenlik analistleri gibi işlere başvurmaya çok hevesli oldukları görülmüştür. İş aramaları da aynı dönemde % 73 arttı.

Siber güvenlik tehditleri acil olduğundan, tehlikeler son derece yüksektir ve siber güvenlik uzmanlarına sunulan maaş tekliflerinin becerilerine bağlı olarak çok yüksek olması nedeniyle yüksek talebi karşılayacak kadar yetenekli profesyonel yoktur.

Aşağıya bir göz atın:

İş arama platformu göre siber güvenlik rolleri için ortalama maaşlar

İş ismi Ortalama Maaş 
Güvenlik uzmanları 8,890.00
BT Güvenlik uzmanları 8.07.170
Bilgi güvenliği analisti 4.60.000

Maaşlarda ortalama artış yıllık% 30 olarak görüldü

 

3- Hızlı Kariyer İlerleme Fırsatları

Kuruluşların karşılaştığı günlük veri güvenliği zorluklarıyla birlikte, çeşitli veri güvenliği sorunlarının üstesinden gelmek için yeni roller ortaya çıkıyor – yaygın iş profilleri arasında yönetim, web geliştirme, BT teknisyeni, Güvenlik Mimarı, Güvenlik Yöneticisi, Sızma Testi ve Baş Güvenlik Görevlisi yer alıyor.

Bir siber güvenlik uzmanı olarak, sonuç olarak, gelen eğitim programları ve iş memnuniyetini sağlayan atölye çalışması yoluyla eğitim ve gelişiminizi ilerletmenizi isteyen şirketlerle öğrenecek ve çalışacaksınız.


4- Herkes İçin Bir Şey Var

Siber güvenlik alanında çalışabilmek için teknik uzman olmanıza gerek yok. Teknik olarak belirli rollere ek olarak, tehdit istihbaratı, yasal ve mevzuata uygunluk, iş ağı analizi ve ayrıca güvenlik denetimleri gibi alternatif kariyer yolları var.

Sosyal medya hesaplarınızda bir şeyler ters gittiğinde her zaman aradığınız ve en kısa sürede onu geri yüklemek için stresli ve istekli olduğunuz arkadaşınızı unutmayın. Şirketler, verilerini ve Fikri Mülkiyet Haklarını güvence altına almak için bir veri ihlali veya tehdit olduğunda siber güvenlik uzmanlarını bu şekilde dört gözle bekliyor.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu