Kimdir

Simge Tertemiz Kimdir, Kaç Yaşında? Simge Tertemiz Hayatı ve Biyografisi

Simge Tertemiz Kimdir, Kaç Yaşında? Soruları rol aldığı diziler ve katıldığı TV programları izleyenler tarafından merak edilen isimlerden oluyor. Çılgın Dershane filminde canlandırdığı ‘Gamze’ karakteriyle gönülleri fetheden Simge Tertemiz sunucu, oyuncu ve mankendir. İşte Simge Tertemiz Hayatı ve Biyografisi.

Simge Tertemiz Kimdir, Kaç Yaşında?

Sunucu, oyuncu ve manken Simge Tertemiz 9 Eylül 1988 Hatay, İskenderun doğumludur ve 2024 yılı itibariyle 36 yaşındadır. Simge Tertemiz 1.78 cm boyunda ve 62 kilo ağırlığındadır. İlkokul eğitimini Yahya Kemal Beyatlı okulunda tamamladıktan sonra liseyi Nuri Cıngıllıoğlu Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde okudu.

Murat Kadıoğlu ile 18 Haziran 2011 yılında dünyaevine giren Simge Tertemiz, 2014 yılında boşandı. Bu evlilikten ‘Nail Kayra’ isminde bir oğlu var.


Simge Tertemiz Hayatı ve Biyografisi

Simge Tertemiz, 2002 “Best Model of Turkey” gelecek vadeden misyon ödülü, 2004 “Best Model of Turkey” birinciliği, 2004 “Best Model of The World” dördüncülüğü, 2004 “Miss Tourism” beşinciliğine sahiptir.

Simge Tertemiz, Çılgın Dersane adlı ilk sinema filminde Gamze karakterini canlandırdı. Çılgın Dersane Kampta filminde de rol almıştır. ATV’de Özel Hat magazin programını sunmuştur. 2009 Offshone Sürat Tekneleri Yarışmasının tanıtımını yapmıştır. Boxer okurları tarafından 2011 yılının en seksi kadını seçilmiştir.

Simge Tertemiz’in Rol Aldığı Yapımlar

2010 – Türk Malı (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)

2010 – Gecekondu (Kendisi) (Tv Programı)

2008 – Çılgın Dersane Kampta (Gamze) (Sinema Filmi)

2007 – Çılgın Dersane (Gamze) (Sinema Filmi)

Simge Tertemiz: Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu