Kimdir

Sinem Dedetaş Kaç Yaşında? Sinem Dedetaş Aslen Nereli?

Sinem Dedetaş Kaç Yaşında? Sinem Dedetaş Aslen Nereli? 2024 yerel seçimlerinde CHP Üsküdar Belediye Başkanı olarak seçilen Sinem Dedetaş merak edilen isimlerden. 2024 yerel seçimlerinde yüzde 49.9 oy alarak başka seçilen Sinem Dedetaş Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri paylaştık.

Sinem Dedetaş Kaç Yaşında?

2024 Yerel seçimlerde CHP Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş, 1981’de Eskişehir doğumludur ve 2024 yılı itibariyle 43 yaşındadır. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir’de tamamladı. Sinem Dedetaş, Üniversite eğitimi İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini ise İTÜ Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır.

Sinem Dedebaş, mesleki kariyerine Delta Denizcilik firmasında yapısal analiz ve yapısal tasarım mühendisi olarak başlamıştır. Ardından RINA’da (Registro Italiano Navale) plan onay mühendisi olarak çalıştı. Son olarak, Matesis Denizcilik ve Mühendislik firmasında genel müdürlük görevini üstlendi. Bu dönemde ulusal ve uluslararası denizcilik faaliyetleri ile araştırma-geliştirme projelerinde araştırmacı, program koordinatörü ve yönetici olarak görev aldı.

Gemi inşaatı ve işletmeciliğinde enerji verimliliği, optimizasyon, farklı malzemelerin kullanımı, yakın deniz taşımacılığı ve küçük tekneler ana çalışma alanlarıdır. Ayrıca, 2014-2016 yılları arasında TMMOB Gemi Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

İstanbul Şehir Hatları A.Ş’nin ilk kadın genel müdürü olarak görev alan Dedetaş, 2023 yılında Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Su Yolu Komitesi başkanlığına seçildi.

Sinem Dedetaş 2024 Yerel seçimlerde CHP’den yüzde 49.9 oy alarak Üsküdar Belediye başkanı olarak seçildi.


Sinem Dedetaş Aslen Nereli?

Üsküdar Belediye başkanı Sinem Dedetaş aslen Eskişehirlidir. Üniversite ve Yüksek lisans eğitimlerini İstanbul’da tamamlamıştır.


Sinem Dedetaş : Instagram

Sinem Dedetaş : Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu