Kimdir

Sinem Yalçınkaya Kimdir, Kaç Yaşında? Sinem Yalçınkaya Hayatı ve Biyografisi

Sinem Yalçınkaya Kimdir, Kaç Yaşında? Sarp Akkaya ile 2017 yılında hayatı birleştiren Sinem Yalçınkaya en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. Müzik Öğretmeni olan Akkaya ‘O ses Türkiye‘de ses koçluğu yapmıştır. Ayrıca birçok ünlü sanatçının sanatçıya vokalistlik yapmıştır. İşte Sinem Yalçınkaya Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

Sinem Yalçınkaya Kimdir, Kaç Yaşında?

Müzisyen Sinem Yalçınkaya 1983 İstanbul doğumludur. 2023 yılı itibariyle 40 yaşındadır. İstanbul Güzel Sanatlar Lisesi piyano ve keman bölümü mezunudur. Lisans eğitimi Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra bir süre Müzik Öğretmenliği yapan Yalçınkaya, bir yandan da stüdyo ve sahne çalışmaları yapmıştır. Sinem Yalçınkaya, Ajda Pekkan, Yalın, Gökhan Tepe gibi birçok sanatçıya vokalistlik yapmıştır. .

Sinem Yalçınkaya 2017 yılında oyuncu Sarp Akkaya ile dünya evine girmiştir.


Sinem Yalçınkaya Hayatı ve Biyografisi

Birçok ünlü isime vokalistlik yapan Sinem Yalçınkaya 2006 yılında “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası”nda solist olarak çalışmaya başlamıştır. 2007 yılında “Beyaz Show Orkestrası”nın solistliğine ve Kenan Doğulu’nun vokalistliğini yapmıştır. Ayrıca dört yıldır “O Ses Türkiye” adlı yarışma programında ses koçluğu görevini yapmıştır.


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu