Kimdir

Süleyman Özışık Kimdir, Nerelidir? Süleyman Özışık Hayatı ve Biyografisi

Süleyman Özışık Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşında? Süleyman Özışık Hasta mı? Süleyman Özışık Hangi Partiden? Sorularının kardeşi Hadi Özışık’ın tarafından Süleyman Özışık’ın kanser olduğunu duyurmasından sonra merak edilen konular arasında yer alıyor. Gazeteci ve yazar Süleyman Özışık Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri bu makalemizde derledik.

Süleyman Özışık Kimdir, Nerelidir?

Gazeteci ve yazar Süleyman Özışık 1 Mart 1971 Iğdır doğumludur ve 2023 yılı itibariyle 51 yaşındadır. İlk Orta ve lise eğitimini Kars’ta tamamladı. Ekonomik koşullardan ötürü eğitimine devam edemeyince İstanbul’a gelerek çocuk yaşta iş hayatına atıldı. Vatani görevinin ardından hayali olan gazetecilik mesleğini icra etmek için Akşam gazetesinde staja başladı. 3 yıl ücretsiz staj döneminden sonra Milliyet Gazetesi’nde göreve başladı ve 7 yıl burada görev yaptı. 2000 yılında ekonomik kriz gerekçesiyle Milliyet Gazetesi’ndeki işine son verildi.  .

Bir süre bazı kurumlarda basın danışmanlığı görevini yürüten Özışık daha sonra ağabeyi Hadi Özışık ile birlikte internethaber.com isimli Türkiye’nin ilklerinden sayılacak haber sitesini kurdu. .

3 yıl sonra, yani 2005 yılında farklı bir proje hayaliyle Sonsayfa.com isimli haber sitesini kurdu ve kısa sürede yüzbinlerin okuduğu bir gazete haline getirdi. 2009 yılında tekrar kurucusu olduğu İnternethaber Yayın Grubu’nun başına geçti. 2013 yılında buradaki görevinden ayrıldı. .

Süleyman Özışık’ın bir kitabı da mevcuttur. 2015 yılında, ”7 Haziran 1 Kasım Kederden Zafere” isimli kitabını yazmıştır ve yayınlamıştır.


Süleyman Özışık Hayatı ve Biyografisi

Türk gazeteci ve köşe yazarı olan Süleyman Özışık, Türkiye gazetesinde ve internet haber sitesinde köşe yazıları yazmaktadır. Ayrıca öz abisi Hadi Özışık’la da YouTube’da kendi kanalında siyasi içerikli söyleşi videoları paylaşmaktadır.

Süleyman Özışık: Twitter

Süleyman Özışık: Instagram


Süleyman Özışık Hasta mı?

İnternet Haber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık, kardeşi Süleyman Özışık’ın kansere yakalandığını duyurdu. .


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu