Kimdir

Survivor Ekstra Yorumcusu Murat Özarı Kimdir, Kaç Yaşında?

Survivor Ekstra Yorumcusu Murat Özarı Kimdir, Kaç Yaşında?. Survivor Ekstra yorumcusu Murat Özarı adadaki gelişmelere yaptığı yorumlar ile izleyiciler tarafından merak edilen isimlerden oluyor. Türkiye Milli takımımızın efsanevi oyuncusu Coşkun Özarı’nın oğlu olan Özarı 1971 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 51 yaşında olan Özarı bir dönem TV 8 ekranlarında yayınlanan Bay Tahmin isimli spor programının sunuculuğunu yapmıştı.

Murat Özarı Kimdir?

Murat Özarı son dönemlerde TV 8 ekranlarında yayınlanan Survivor ekstra programından adadaki gelişmelere yaptığı yorumlar ile gündeme geldi. 1971 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Özarı, Galatasaray ve Milli Takımın efsane futbolcularından Coşkun Özarı’nın oğlu’dur. Bir kaç kuşaktır aslen İstanbul’lu olan Özarı’nın babası Coşkun Özarı 2011 yılında vefat etmiştir. Babası ayrıca Türkiye Milli takımını da çalıştıran eski Milli futbolcu’dur. Rahmetli Coşkun Özarı’da İstanbul’da doğmuş, 22 Haziran 2011 tarihinde hayata gözlerini yummuştur.

Uzun senelerdir futbol dünyasında yer almakta, geçmişten günümüze muhabir ve gazeteci kimliği ile önemli başarıların altına imzasını atmıştır. Özellikle futbol dünyasında gerçekleştirdiği röportajlar ile hatırlanmaktadır. Galatasaray alt yapısında top koşturmuş 1981 sezonunda İstanbulspor takımına transfer olmuştur. 1987 yılında ise Feriköy takımına transferi gerçekleşmiştir. 1990 yılında ise Feriköy takımı forması ile futbola veda etmiştir. Defans oyuncusu olarak uzun seneler top koşturmuştur.

Bir dönem TV 8 ekranlarında yayınlanan Bay Tahmin isimli spor programını Fikret Engin ile birlikte sunmuştur. Murat Özarı günümüzde yine TV 8 ekranlarında yayınlanmakta Survivor Ekstra adlı program’da yorumları ile sık sık gündeme gelmektedir. Ayrıca programda seslendirdiği şiirler ile de taraflı tarafsız ekran severlerin büyük beğenisini kazanmıştır. 2020 yılında Survivor Ekstra yılın eğlence programı ödülünü kazanan isimler arasında yer almıştır.

Geçmiş yıllarda yaptığı röportaj’lar ile isminden sık sık söz ettirmiştir. Özellikle 1999 yılında Türkiye A Milli Takım’ın Euro 2000 vizesi aldığı İrlanda maçı sonrası Mustafa Denizli ile yaptığı röportajlar hafızalarda kalmıştır. Kamera’nın önünden geçenlere sinirlenmiş ve çıldırmış, hatta “İçimizdeki İrlandalılar” deyimi’nin de bu röportaj sonrası çıktığı belirtilmiştir.

Murat Özarı günümüzde TV8 ekranında yayınlanan Survivor Ekstra programında yorumcu olarak yer almaktadır. Survivor Ekstra programında Sema Aydemir Apak, Furkan Dede ve Semih Öztürk de yer alıyor.


Murat Özarı: Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu