Kimdir

Tarık Şengül Kimdir, Kaç Yaşında? Tarık Şengül Hayatı ve Biyografisi

Tarık Şengül Kimdir Kaç Yaşında? Tarık Şengül Hayatı ve Biyografisi merak edilenler arasında yer aldı. Bir dönem Şehir Planlama Uzmanı olarak adı anılan ve deprem sonrası gündeme gelen Tarık Şengül Mesleği Nedir? Aynı zamanda Tarık Şengül Nereli? merak edenler için yazımızın devamında tüm detayları bulabilirsiniz…

Tarık Şengül Kimdir?

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında adı gündeme gelen Tarık Şengül Kimdir? merak edilenler arasında yer aldı. Şehir Planlama Uzmanı olarak da bilinen Şengül; ODTÜ Şehir Planlama Bölümü’nden lisans ve aynı üniversitenin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden yüksek lisans dere-cesini aldıktan sonra, “Hegemonya ve Kent Mekanı: Ankara Örneği” başlıklı tezle, İngiltere’nin Kent Üniversitesi, Kentsel Çalışmalar Birimi’nden doktorasını aldı.

ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalıştığı dönemde Diyarbakır Kenti Nazım Plan çalışmasının koordinatörlüğünü (2004-2006) ve TMMOB Şehir Plancıları Odası Genel Başkanlığı (2008-2010) görevlerini üstlendi. Ocak 2011’de CHP Ankara İl Başkanı oldu. 24 Haziran 2018 Genel seçimlerinde CHP Ankara 1.bölge milletvekili adayı da olmuştur.


Tarık Şengül Hayatı ve Biyografisi

Katıldığı programlar ve yaptığı yorumlarla da sık sık gündeme gelen Şehir Planlama Uzmanı olarak da bilinen ve aynı zamanda bir dönem CHP il başkanlığı yapan Tarık Şengül, bir çok kitapta yazmıştır. Evrensel Basım Yayın, İmge Kitabevi Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. H. Tarık Şengül tarafından yazılan son kitap “Bilim ve Toplum”, Evrensel Basım Yayın tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalıştığı dönemde Diyarbakır Kenti Nazım Plan çalışmasının koordinatörlüğünü (2004-2006) ve TMMOB Şehir Plancıları Odası Genel Başkanlığı (2008-2010) görevlerini üstlendi. Ocak 2011’de CHP Ankara İl Başkanı oldu.

Twitter 👉Tarık Şengül 


👉 Kemal Gümüş Kimdir, Nerelidir? Kemal Gümüş Hayatı ve Biyografisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu