Kimdir

Tevfik Diker Kimdir, Nerelidir? Tevfik Diker Hayatı ve Biyografisi

Tevfik Diker Kimdir, Nerelidir?. Bir dönem köşe yazarlığı yapan Tevfik Diker merak edilmekte. son günlerde özellikle siyasete dair yorumları ile gündeme gelen Emekli Yarbay Tevfik Diker Hangi Partiden? Ayrıca geçtiğimiz zamanlarda bir haber sitesi kuran Tevfik Diker Aslen Nereli? Gelin birlikte Tevfik Diker Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Tevfik Diker Kimdir?

Son günlerde en çok merak edilen isimlerden olan Tevfik Diker Emekli Yarbaydır. Bununla birlikte bir dönem köşe yazarlığı yapmıştır, aynı zamanda eski milletvekili olan Diker’in yazdığı bir çok kitapta raflarda almıştır. Asker, Hava Yarbay, Siyasetçi, Yazar, XIX. ve XX. Dönem Manisa Milletvekili. 1947, Alaşehir / Manisa doğumlu. Baba adı Mehmet, anne adı Cemile. Hava Harp Okulu mezunudur.

Hava Yarbay Tevfik Diker, Genelkurmay Millî Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Emir Subayı, 2. Hava İkmal Bakım Motorlu Araçlar Bölge Bakım Komutanı olarak görev yaptı. (24.12.1995 – 18.04.1999) ve XX. Dönem Manisa Milletvekili seçilerek TBMM’de görev yaptı. Sonra ANAP’a geçti. DYP’de Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve Genel Sekreterlik, Anavatan Partisi’ nde Genel Başkan Baş Danışmanlığı yaptı.


Tevfik Diker Hayatı ve Biyografisi

1947, Alaşehir / Manisa doğumlu olan Tevfik Diker, 19.Dönem TBMM Kanun Teklif Rekortmeni oldu. Mehmet, Cemile – Hava Harp Okulu – İngilizce – Askerlik, Hava Yarbay – Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2. Hava İkmal Bakım Motorlu Araçlar Bölge Bakım Komutanı – XIX ve XX. Dönem Manisa Milletvekili – Evli, 2 Çocuk.20. Dönem TBMM Uğur Mumcu Cinayetini Araştırma Komisyon Başkan Vekilliği yapan Diker, Gözcü, Yeni Şafak, Şok, Anayurt gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Yayımlanmış dört kitabı vardır. Yolsuzlukla Mücadele Derneği kurucu Genel Başkanı olan Diker, evli ve iki çocuk babasıdır.


Tevfik Diker Kitapları

  • Kurtlar Medyası (2014),
  • Ahtapot’un Kolları (2014),
  • Koordinat (2018),
  • Çukur 2023 (2019).

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Reha Muhtar Kimdir, Nerelidir?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu