Öğrenci Gazetesi

Trigonometri Tüm Formüller + PDF İndir

Trigonometri Tüm Formüller + PDF İndir. Trigonometri konusu öğrenciler için Matematik konuları arasında zor bilinen konulardandır bunun nedeni de Trigonometri sorularının formüllere dayalı olmasındandır. Bizde Öğrenci Gündemi olarak Trigonometri sorularını kolayca çözebilmeniz için Trigonometri tüm formülleri PDF dosyasını paylaştık.

Trigonometri Tüm Formüller + PDF

Trigonometri konusundan AYT sınavında her yıl 4-5 soru gelmektedir. Bu soruları çözebilmek için Trigonometri formüllerini öğrenmek gereklidir. İçeriğimizden Trigonometri tablo haline 9. 10. 11. 12. sınıf tüm formüllere ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Trigonometri Tüm Formüller + PDF dosyasını telefonunuza veya bilgisayarınıza indirerek gerek duyduğunuzda kolayca ulaşabilirsiniz.

Trigonometri Tüm Formülleri PDF İndir


Aşağıdaki görselde Trigonometrik Üçgen Formülleri (Dik Üçgen Formülleri), Bölgelere Göre İşaret, Sinüs Teoremi, Sinüs Alan Formülü, Kosinüs Teoremi, Ters Trigonometrik Fonksiyonlar, Toplam Fark Formülleri, İki Kat Açı Formülleri, Yarım Açı Formülleri, Dönüşüm Formülleri, Ters Dönüşüm Formülleri ve Trigonometri Tablosuna ulaşabilirsiniz.

 


İlginizi Çekebilir  👇

👉 AYT Trigonometri Çıkmış Sorular ve Çözümleri PDF İndir

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu