Öğrenci Gazetesi

TYT-AYT Sözcük Türleri Çıkmış Sorular PDF İndir

TYT-AYT Sözcük Türleri Çıkmış Sorular PDF İndir. Yüksek Kurumlar Sınavı (YKS) hazırlanan üniversite adayları için TYT-AYT sınavlarında çıkmış Türkçe-Sözcük Türleri konusu çıkmış soruları bu makalemizde PDF formatında derledik. Sözcük türleri konusun TYT ve AYT sınavlarında her yıl ortalama 3-4 soru geliyor. Sıfattan, Zamirden, zarftan ve edattan sorular geldiği gibi karma sorularda gelebiliyor. İşte ÖSYM’nin TYT-AYT sınavlarında sorduğu Sözcük Türleri soruları…

TYT-AYT Sözcük Türleri Çıkmış Sorular PDF İndir

Sözcük türleri öğrencilerin korktuğu konulardandır özellikle istenileni metinde bulmak öğrencilerin korkulu rüyasıdır diyebiliriz. Bu korkuyu aşmak için örneğin isimler konusuna çalıştıktan sonra isimler konusunda bol bol soru çözerek ilerlemektir. Bu şekilde çalışarak bol soru tipleri ve çıkmış soruları çözerek bu korkuyu yenebilirsiniz. ÖSYM benzer soru tipleri sormayı sever bu neden TYT-AYT sınavı öncesi kesinlikle çıkmış sorular çözmelisiniz.

Aşağıdaki linkleri kullanarak TYT ve AYT sınavlarında çıkmış tüm Sözcük Türleri sorularını PDF formatında indirip çıktısını alarak çözebilirsiniz.

TYT-AYT Sözcük Türleri Çıkmış Sorular PDF İndir

ÖSYM Sözcük Türleri Çıkmış Sorular PDF İndir


 İlginizi Çekebilir 👇

➡ ÖSYM Paragraf Çıkmış Sorular PDF İndir

➡ Cümlenin Öğeleri Çıkmış Sorular PDF İndir

➡ Noktalama İşaretleri Çıkmış Sorular PDF İndir

➡ TYT Sözcükte Anlam Çıkmış Sorular PDF İndir


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu