Kimdir

Umut Evirgen Kimdir, Nereli? Umut Evirgen Ne İş Yapıyor?

Umut Evirgen Kimdir, Nereli? Umut Evirgen Ne İş Yapıyor? Yönetmen, senarist, yapımcı ve işletmeci Umut Evirgen hakkında en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Umut Evirgen, Emirgan’daki ünlü eğlence mekanı La Boom’un, Teras Emirgan, suşi restoranı Next Door ve Pizza Emirgan’ın sahibidir. İşte Umut Evirgen Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm merak edilenler.

Umut Evirgen Kimdir, Nereli?

Yönetmen, senarist, yapımcı ve işletmeci Umut Evirgen 26 Şubat 1990 İstanbul doğumludur ve 2024 yılı itibariyle 34 yaşındadır. mut Evirgen Lisans eğitimini New York’da Berkeley College’de İşletme bölümünde tamamlamıştır.  Yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema TV bölümünde tamamlamıştır.

Yüksek lisans eğitimini tamamlayan Umut Evirgen Ben Bir Denizim, Kimya, Annesinin Kuzusu, İyi Yemek Öldürür filmlerine imza atmıştır. İlk kısa filmi olan İyi Yemek Öldürür’le aralarında Edmonton Film Festival (Oscar Qualifying)’in de yer aldığı pek çok festivale katıldı. ClujShorts ve Short to the Point festivallerinde En İyi Kurgu, Malatya Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü aldı.


Umut Evirgen Ne İş Yapıyor?

Yönetmenlik, senaristlik ve yapımcılık sektörlerinin yanında işletme sektöründe başarılı olan Umut Evirgen Emirgan’daki ünlü eğlence mekanı La Boom’un, Teras Emirgan, suşi restoranı Next Door ve Pizza Emirgan’ın sahibidir. Chicki Boom adlı barı Timeout ödüllerinde en iyi bar seçilmiştir.


Umut Evirgen: Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu