Blog

Üniversite Hayatını Kolaylaştırmak için Ödev İpuçları

Üniversite Hayatını Kolaylaştırmak için Ödev İpuçları. Hiç şüphe yok ki, bir öğrencinin ortaokuldan liseye ve sonunda üniversiteye ilerledikçe okul sistemi ve çalışma düzeyi değişir. Güvenebileceğiniz bir şey her zaman aynı kalacaktır, ev ödevi geleneğidir. Ödev genç yaştan itibaren eğitimin temelidir. Lisedeki tüm ödevlerinizi tamamlamak için uygun bir rutin oluşturabilirsiniz, ancak üniversiteye girdikten sonra tüm sınıf dışı işleri bitirme görevi çok daha zor hale gelebilir.

Bu, aşağıdakileri içeren bir dizi faktöre bağlıdır:

  • eserin yükselmiş entelektüel seviyesi
  • çok fazla iş
  • daha katı teslim tarihleri
  • üniversite öğrencilerinin eldeki görevlerden genellikle uzaklaşabilecek yeni bir bağımsızlık ve sosyal yaşam özgürlüğü düzeyine sahip olması.

Hayatınızı daha kolay hale getirmek için bazı ödev ipuçlarını arayan bir üniversite öğrencisiyseniz, en iyi tavsiyemiz için okumaya devam edin.

1. Geç kalmayın

Yapabileceğiniz en kötü şeylerden biri ödevinizi son dakikaya bırakmak. Programınızı mahveder ve akademik hayatınızı daha da zorlaştırabilir. Onbirinci saate kadar beklemek ve aradaki zamanın tadını çıkarmak cazip gelebilir, ancak bunu bilmeden önce, bir şey yapmak için çok az zamanınız olan dört veya beş ayrı son teslim tarihiniz olacaktır. Yurdunuza geri döndüğünüz anda, tercihen ayarlandığı gün bir parça ödev yapma alışkanlığına girmeye çalışın. Bunu yapmak, projelerin bir kuyrukta birikmeye başlamayacağı anlamına gelir. Stres seviyelerinizin büyük ölçüde azaldığını da göreceksiniz.


2. A Çalışma Grubu Oluşturun

Yalnız çalışırken erteleme eğiliminde olan ve akıllarının dolaşmasına izin veren türden bir insan mısınız? Sınıf arkadaşlarıyla bir çalışma grubu oluşturmak iyi bir fikir olabilir. Birbirinize yardım etmek için zaman ve tarih belirleyin ve birbirinizi ödevlerinizi yapmaya teşvik edin. Diğer öğrencilerin yanındayken bir çalışma oturumunun ne kadar farklı olabileceğine şaşıracaksınız. Atmosfer çok daha ‘profesyonel’ ve sosyal medya gibi şeylerin kapanması ve dikkatinin dağılması cazibesi azalıyor.


3. Sosyal Medyayı Kısıtla

Ve sosyal medyadan bahsetmişken, kendinize karşı sıkı olmalısınız. Twitter, Facebook, Tumblr, Instagram vb. Sayfalarınızı yalnızca gün için tüm çalışmalarınızı tamamladıktan sonra kontrol etmenize izin verildiğine dair bir kural koyun. Sosyal medya tüm öğrenciler için büyük bir erteleme aracıdır. Platformlarla ilişkinizi değiştirmek ve bunları, yapılmayan iş için bir neden yerine, iş için bir ödül olarak görmeye başlamak faydalıdır. Bize güven! Daha sonra bitirmek için ödev olmadığını bildiğinizde Facebook’a göz atmak çok daha eğlenceli!


4. Yardım İsteyin

Ödevinizi sadece konu ile mücadele ettiğiniz için tamamlayamıyorsanız, basit bir cevap var. Öğretmenlerinizden yardım isteyin. Sonuçta, orada ne için var! Bir öğretmen, bitmemiş ödev için yardım için kendilerine gelen bir öğrenciyi, sorunlarını ifade etmeyen ve sadece herhangi bir ödev vermemeye karar veren bir öğrenciden daha fazla teşvik etmeye ve affetmeye çok istekli olacaktır. Alternatif olarak, sınıf arkadaşlarından da yardım isteyebilirsiniz. Konuyu daha iyi anlamanıza yardımcı olacak bazı notları sizinle paylaşabilirler.


5. Sınıfta Not Alın

Ödevleri yüksek bir standartta tamamlayabilmeniz için sadece sınıfta bulunmak ve sınıfta bulunmak yeterli değildir. Sınıfta olabildiğince çok önemli not almayı hedeflemelisiniz. Bunlar, tüm ödevlerinizi yapmaya çalışırken geri dönebileceğiniz temel araştırma kaynağı olacaktır. Ne kadar çok notunuz varsa, öğretmeniniz yoksa ödevleri bir araya getirmek o kadar kolay olacaktır.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu