Blog

Üniversitede Okuyabileceğiniz En Korkunç Bölümler

Üniversitede Okuyabileceğiniz En Korkunç Bölümler. Cadı, hayalet, paranormal aktivite veya şeytanlar üzerine bu üniversite bölümlerinden birinde okuyabilecek kadar cesur musunuz? Cadı ve sihir fikrinden etkilendiniz mi? Şeytanla ilgili hikayeler ilginizi çekiyor mu? Ve sık sık zamanımızın ötesinde doğaüstü alemlerin olup olmadığını merak ederek mi harcıyorsunuz? Bu sorulardan herhangi birine evet cevabı verdiyseniz, aşağıdaki derslerden birini almak caddede olabilir.

Üniversitede Okuyabileceğiniz En Korkunç Bölümler

Doğaüstü varlıkların kökenleri, onlarla ilgili insanların nasıl olduklarını ve zaman içinde hayaletlerin ve ruhların sosyal yapılarının nasıl geliştiğini öğreneceksiniz.

Kendinizi bu kurslardan birine kaydedin – eğer yeterince cesaretiniz var.

Parapsikoloji, Edinburgh Üniversitesi

Büyü ve paranormal gibi şeyleri çalışmakla ilgileniyorsanız, bir parapsikoloji derecesi sizin için iyi bir seçim olabilir.

Edinburg Üniversitesi ‘nin Koestler Parapsikoloji Ünitesi davranışlarda, tarihsel bağlam da dahil parapsikoloji birçok farklı alanda dışı vücuda deneyimleri, hayaletlerin deneyimler, hayal, psişik yeteneği ve daha birçok şey araştırırlar.

Öğrenciler ayrıca tüm çalışma seviyelerinde bu konuların çoğunda ders çalışabilirler.


Uppsala Üniversitesi Fikirler Tarihinde Şeytan

Yaz kursu Uppsala Üniversitesi Fikirler Tarihinde Şeytan üzerinde üniversitenin en popüler yaz kursları geçen yıl biriydi.

4. yüzyıldan M.Ö. 7. yüzyıla kadar Şeytan’ın figürleriyle ilgili fikirlerin tarihine girdi. Bölüm ayrıca Şeytanın sosyal kavramını, nasıl temsil edildiğini ve onun farklı niteliklerini ve özelliklerini araştırıyor.


Büyücülük ve Büyü, Oslo Üniversitesi

Oslo Üniversitesi’ndeki bu bölüm, özellikle Avrupa’da erken dönem modern cadı avlarına bakarak büyünün ve büyücülüğün kültürel tarihine bakar.

Büyü kavramlarının nasıl değiştiğini, büyücülüğün ve trol kavramının zaman içinde nasıl değiştiğini ve şeytani el kitaplarını araştırıyor.

Öğrenciler, okültizm ve neopaganlığa bakma konusunda da uzmanlaşabilecekler. Cadılarla ilgisi olan her şeyi seven öğrenciler için mükemmel bir bölüm seçeneği.


Folklor ve Doğaüstü, Pennsylvania Üniversitesi

İnsanlar her zaman doğaya inanıyor, bunun hayaletler, ruhlar, cadılar, vampirler ya da periler anlamına geliyor.

Tutumların ve doğaüstü inançların bugünün modern kavramlarına daha geleneksel fikirleri nasıl geliştirdiğini öğrenmekle ilgileniyorsanız , Pennsylvania Üniversitesi’ndeki bu bölüm bunu sağlayacaktır.

Tabii doğaüstü, karanlık turizm, UFO’lar ve diğer birçok alandaki kültürlerarası inançlar dahil olmak üzere birçok farklı yönü kapsar. Öğrenciler ayrıca diğer ilgi alanlarını keşfetme olanağına da sahiptir.


Hayaletler, Cadılar ve Şeytanlar: Rönesans Supernatural, Exeter Üniversitesi

Bu modül lisans öğrencileri için geçerlidir ve çeşitli edebiyat biçimlerindeki hayalet, cadı ve şeytanların tasvirlerine bakar.

Özellikle bu varlıkların dini tasvirlerine ve bazı edebiyat eserlerinin bunlara karşı nasıl değerlendirileceğine odaklanır.

Marlowe, Shakespeare ve Milton gibi yazarların eserleri bu modülde incelenmiştir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu