Blog

Üniversitedeki Zamanınızdan En İyi Şekilde Yararlanmanın 6 Yolu

Üniversitenizden en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz? Üniversitede verilen her fırsatı kullandığınızdan emin olmak için bu altı ipucunu izleyin. Pek çok öğrenci bir üniversiteye girer ve sadece derslere katılarak ve etkinliklere katılarak tüm faydaları almayı bekler. Bununla birlikte, günlük organizasyona dahil olmak CV’leri diğerlerinden farklı kılmak için ekstra tecrübe ve bilgi ekleyebilir ve ayrıca bireyin genel gelişiminde büyük rol oynar.

Üniversitedeki zamanınızdan en iyi şekilde yararlanmak için birkaç ipucu ve püf noktası hazırladım.

1. Birbirinizin Gücünden Yararlanın

Açıkçası, hepimiz her şeyde iyi olamayız. Her biri benzersiz bir deneyime sahip, farklı geçmişlerden birçok başka öğrenciyle tanışacaksınız. Masaya kimin ne getirdiğini tanımak ve sonra grup çalışması ve projeler sırasında birbirlerinin güçlü yanlarından faydalanmak faydalı olacaktır.

Birbirinizle rekabet etmeye çalışmak yerine ne önerebileceğiniz konusunda dürüst olun ve işbirlikçi bir fark yaratın.


2. Öğrenmenin Sadece Sınıfla Sınırlı Olmadığını Unutmayın

Öğrenmenin sadece kitaplardan gerçekleşmeyeceğini yeterince vurgulayamıyorum. Profesörler ve akademisyenler size yalnızca sınıf içindeki kavramları öğretebilirler. Bununla birlikte, gerçek öğrenme, ayağınız üzerinde düşünmeniz gerektiğinde veya toplumlara katılarak veya diğer öğrencilerle konuşarak, basınçlı durumlarda yer almakla gelir. Yarışmalara katılarak bunun kapsamını gerçekleştirdim.


3. Güvenli ve Risksiz Bir Ortamda Liderlik Rolleri Üstlenin

Liderlik rolleri hem kişisel hem de profesyonel olarak katlanarak büyümenize yardımcı olabilir. Stratejik düşünme, esneklik, esneklik ve risk alma gibi pek çok beceriyi geliştirme şansını elde edersiniz.

Bu beceriler, işyerine katıldığınızda çok değerli olacağını kanıtlayacaktır. Akademik bir temsilci ve kampüsteki birçok klubün aktif bir lideri olmak beni bugün kim olduğuma yöneltti, bu yüzden bu tür rollerden yararlanmanızı tavsiye ederim.


4. Ağınızın Gerçekten Net Değeriniz Olduğunu Anlayın

Kursunuz sırasında kurduğunuz bağlantılar gelecekteki fırsatlarınızı genişletir. Farkında olun ya da olmasın, her gün ağ kuruyorsun. Gittiğiniz her yerde, konferans salonunuzun koridorundan yerel barda sosyal bir ortama kadar bir fırsat olabilir.

Mümkün olduğu kadar çok insanla tanıştığınızdan ve en önemlisi onlarla takip ettiğinizden emin olun. Bu, konfor alanınızdan çıkmanızı gerektirebilir ancak tam olarak fırsatların yaratıldığı yer burasıdır.


5. Bir Akıl Hocası Bulmak Düşündüğünüzden daha Kolaydır

Büyük olasılıkla, üniversiteye ilk başladığınızda, genellikle tavsiye ve fikirler için iyi bir ilk çağrı limanı olan bir öğretmene atanacaksınız. Bununla birlikte, başka bir bölümden bir profesörü veya hatta hedeflerinizle ilgili daha hoş veya yararlı bir konuşmacı bulabilirsiniz.

Mentorunuz olarak tanımadığınız birisine sormanın korkutucu olabileceğini anlıyorum ama aslında düşündüğünüzden daha kolay. .


6. Sizi Sakinleştiren ve Gençleştiren Şeyi Bulun

Üniversitedeki zamanınız her gün stresli ve endişe dolu olabilir. Akademik çalışmalarınızı başka şeylerle dengelemeksizin elde etmek mümkün değildir. Günün sonunda sizi pozitiflik ve doyurma ile dolduran şeyleri arayın. Benim için bu, her sabah 20 dakikalık bir meditasyon yapmak, düzenli olarak Cancer Research UK için fon toplamak ve hafta sonları evde bulunan yerel bir kedi ve köpeklerde terk edilmiş yavrulara yardım etmek.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu