Kimdir

Veysel Ulusoy Kimdir, Kaç Yaşında? Veysel Ulusoy Hayatı ve Biyografisi

Veysel Ulusoy Kimdir, Kaç Yaşında? Veysel Ulusoy Hayatı ve Biyografisi. ENAG Başkanı olan Prof. Dr. Veysel Ulusoy son günlerde en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. Veysel Ulusoy Hangi Üniversite? Veysel Ulusoy aslen Nereli? araştırılmakta. Gelin birlikte Veysel Ulusoy hakkında en çok merak dilenleri öğrenelim.

Veysel Ulusoy Kimdir?

ENAG yani Enflasyon Araştırma Grubu kurucusu ve başkanı olan Prof. Dr. Veysel Ulusoy Kimdir? araştırılmakta. akademisyen kimliği yanı sıra finans alanındaki başarıları ve uluslararası ticaret, makroekonomi alanlarında da hatırı sayılır uzmanlığı mevcuttur. 1966 yılında Yozgat’ da dünyaya gelen Veysel Ulusoy, 2023 yılı itibari ile 57 yaşındadır ve aslen Yozgatlıdır.

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü’nü bitirdikten sonra MEB yurtdışı bursu ile lisan eğitimini ODTÜ’de yapıp ABD’ye gitti. Ulusoy 1997’de Galatasaray Üniversitesi’nde öğretim üyeliğine başladı. 2006’da profesör oldu.


Veysel Ulusoy Hayatı ve Biyografisi

Finans ve akademik alanda uzman ola Veysel Ulusoy, İstanbul Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nden mezun olan Veysel Ulusoy, yüksek lisans eğitimini ise ABD’de tamamlamıştır. 1997 yılında Galatasaray Üniversitesi’nde ders vermeye başlayan Veysel Ulusoy, 2006 yılında profesörlük unvanını almıştır.

Veysel Ulusoy, 2011 yılından beri Yeditepe Üniversitesi’nde ders vermektedir. bununla birlikte, 2016 yılında Serkan Gençer’in doktora tezi olarak ortaya çıkan ENAG’ın kurucusu olmuştur. Veysel Ulusoy eğitim hayatı ve kariyerinde; 2010-2011 yıllarında İstanbul Aydin Üniversitesinde iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Dekanlığı yapmıştır.

2011 yılından itibaren Yeditepe Üniversitesinde görevine devam etmektedir. 2013-2016 yılları arasında Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü görevi suresince birçok doktora tezi yönetmiş ve yayınlar yapmıştır. Veysel Ulusoy, özellikle finansal piyasalar da makroekonomik dengeler, uluslararası ticaret ve finans ile sektörel ekonomik büyüme konusunda araştırmalara imza atmıştır. Yeditepe Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürlüğü, Finansal iktisat ABD Başkanı ve Senato Üyeliği yapan Ulusoy birçok uluslararası yayını ve basılmış kitapları vardır.

Özel hayatından bahsedecek olursak; Veysel Ulusoy, evli ve bir kız çocuğu babasıdır. Veysel Ulusoy, Executive leadership, Küresel değişim ve adaptasyon, Makro ekonomik bakış eğitimlerini vermektedir.


Twitter’da Veysel Ulusoy

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu