Kimdir

Yavuz Ağıralioğlu Kimdir, Nereli? Yavuz Ağıralioğlu Hayatı ve Biyografisi

İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu Kimdir, Nereli? Soruları en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Ağıralioğlu Trabzon doğumludur. İşte Yavuz Ağıralioğlu Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

Yavuz Ağıralioğlu Kimdir, Nereli?

27. dönem İyi Parti, İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu 1 Şubat 1972 Trabzon, Çaykara doğumludur. Yavuz Ağıralioğlu 2023 yılı itibariyle 51 yaşındadır. İlk, orta, lise öğrenimini Yozgat’ın Sorgun ilçesinde tamamlayan Yavuz Ağıralioğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Evli ve 3 çocuk babasıdır.


Yavuz Ağıralioğlu Hayatı ve Biyografisi

Yavuz Ağıralioğlu, 1995-1997 yıllarında Nizâm-ı Âlem Ocakları Genel Başkanlığı; Muhsin Yazıcıoğlu’nun genel başkanlığı döneminde Büyük Birlik Partisi MKYK üyeliği ve genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

2011 yılında BBP genel başkanlığına aday olmuştur. 2011 yılından itibaren Türkiye İnisiyatif Merkezi Başkanlığını yürütmektedir. .

Mayıs 2018’de İYİ Parti’ye katılmış, 2018 Türkiye genel seçimlerinde İYİ Parti İstanbul milletvekili seçilmiş, ayrıca Temmuz 2018’den Temmuz 2019’a dek İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekilliği görevini de yürütmüştür.

2019-2020 yıllarında İYİ Parti Sözcüsü ve 2020-2022 yıllarında ise Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı olarak görev yapmıştır. .

Şu an aktif olarak 27. dönem İYİ Parti İstanbul Milletvekilliği yapmaktadır.

Yavuz Ağıralioğlu: Twitter

Yavuz Ağıralioğlu: Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu