Yeni Bir Şey Öğrenmek İçin En İyi 30 Web Site

Öğrenim artık sadece okullar ve üniversitelerle sınırlı değil, çevrimiçi olarak her türlü öğrenme kaynağına erişebiliyorsunuz. Çevrimiçi öğrenme kaynaklarının çoğunun kullanımı tamamen ücretsizdir ve hatta bazıları küçük bir ücret karşılığında doğrulanmış sertifikalar sağlar. Bazı genel dersler öğrenmeyi veya gerçek üniversite derslerine göz atmayı seçebilirsiniz. Ancak, çok fazla web sitesi olduğunda yüksek kaliteli öğrenme kaynakları aramak biraz sıkıcı olabilir. Bu sorunu çözmek için, en iyi öğrenme web sitelerinin listesini oluşturduk. En popüler ve güvenilir öğrenme kaynaklarını içerir. Yani, becerilerinizi geliştirmekle ilgileniyorsanız, yeni bir şey öğrenmek için en iyi 30 web sitesi.

En İyi Öğrenme Web Siteleri

Geliştiriciler ve Tasarımcılar İçin Web Sitelerini Öğrenmek

 

1. Codecademy

 

Codecademy, ücretsiz kod yazmayı öğrenmek için en popüler web sitelerinden biridir. Her adımda sizi elinizde tutmak ve yürümek oldukça iyidir ve ekran konsolları işleri daha da etkileşimli hale getirir. Ruby, Python, PHP ve JavaScript gibi birçok farklı programlama dilini öğrenebilirsiniz.

Web sitesini ziyaret et

 

2. Treehouse

 

Treehouse, kodlamayı öğrenmek için hem videolar hem de gerçek zamanlı kod motoru sunan ücretli bir web sitesidir. Aylık 25 $ ‘lık bir ücret karşılığında, farklı kurslardaki 1000’den fazla videoya erişebilir ve bunları Treehouse kod meydan okuma motorunda deneyebilirsiniz. Platformun neler sunabileceğini kontrol etmek için 14 günlük bir deneme var.

Web sitesini ziyaret et

 

3. PluralSight

 

Daha önce Code School’u bu listeye dahil ettik, ancak şimdi popüler bir abonelik tabanlı çevrimiçi öğrenme platformu olan PluralSight tarafından satın alındı. Birincil USP, bir takım rakiplerinden önce gelişmekte olan teknolojiler için çevrimiçi kurslar oluşturan ilk platform olmaya çalışmasıdır. Bu, virajın önünde kalmak için ayda 29 ABD doları abonelik ücreti ödeyen kodlayıcılara verir.

Web sitesini ziyaret et

 

4. Udacity

 

Udacity, çoğunlukla videolardan ve ekran görüntülerinden oluşan hem ücretsiz hem de ücretli programlama kursları sunmaktadır. Google, Facebook ve AT&T gibi ünlü şirketlerin çalışanlarından öğrenebilirsiniz. Ayrıca nominal bir ücret karşılığında sertifikalar ve nano dereceler sunarlar.

Web sitesini ziyaret et

 

5. Code.org

 

Code.org’da yaşları ne olursa olsun herkes için bir şeyler var. Code.org’da temelden profesyonel kurslara kadar her şeyle öğrenebilir veya öğretebilirsiniz. Programlama kariyerine nereden başlayacağı ve ücretsiz bir kaynak aradığı hakkında hiçbir fikri olmayan yeni başlayanlar için mükemmel bir yer.

Web sitesini ziyaret et

 

6. FreeCodeCamp

 

FreeDoeCamp, web tasarımı, Javascript, veri görselleştirme ve daha fazlası gibi tüm popüler kodlama dillerinde binlerce video, makale ve etkileşimli kodlama dersleriyle kolay bir kaynağı kodlamayı öğrenmek isteyen kullanıcılara sunan kar amacı gütmeyen bir platformdur. Platform tamamen ücretsizdir ve milyonlarca kodlayıcının bilgi birikimini öğrenmek ve birbirleriyle paylaşmak için bir araya geldiğini görür.

Web sitesini ziyaret et

 

7. One Month

Adından da anlaşılacağı gibi, Bir Ay tamamen bir kursu sadece bir ay içinde tamamlayarak nasıl kod yazacağınızı öğretmekle ilgilidir. Platform, bir ayın yeni bir beceri oluşturmak için her zaman olduğunu gösteriyor. Android, iOS için uygulama yapmayı veya farklı video kurslarını kullanarak etkileşimli bir web sitesi oluşturmayı öğrenebilirsiniz.

Web sitesini ziyaret et

 

8. W3Schools

Tek umursadığınız web geliştirme ise W3Shools en iyi seçimdir. Sağladığı tüm dersler sadece web geliştirme etrafında dönmektedir. JavaScript, HTML veya CSS, HTML Grafikleri ve XML, vb. Öğrenebilirsiniz. Ayrıca tamamlanan dersler için sertifikalar sunarlar.

Web sitesini ziyaret et

 

9. Dash Web

Dash, web geliştirmeyi öğrenmek için başka bir harika kaynaktır. Dash, birçok farklı oyun kursuyla öğrenme sürecini eğlenceli ve etkileşimli hale getirir. Tarayıcınızda öğretilen her şeyle HTML / CSS ve JavaScript öğretiminde mükemmeldir.

Web sitesini ziyaret et

 

Çevrimiçi Kurs Teklif Siteleri

 

10. Khan Academy

 

han akademisi

Khan Academy, tonlarca farklı konuda ücretsiz kurslar sunan kar amacı gütmeyen bir web sitesidir. Programlama, fen bilimleri, matematik, sanat, ekonomi ve daha pek çok derse herkes için tamamen ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Web sitesini ziyaret et

 

11. Coursera

Coursera, en popüler çevrimiçi öğrenme platformlarından biridir ve dünyanın en popüler üniversitelerinden bazılarından kurslar sunmaktadır. Burada aklınıza gelebilecek hemen hemen her konuda bir kurs bulabilirsiniz. Ancak, Coursera’da barındırılan dersler ödenir, böylece ödemeniz gerekir. Coursera, 121 üniversite ile ortaklık kurmuştur ve kullanıma sunuldukça yeni kurslar eklenmektedir.

Web sitesini ziyaret et

 

12. LinkedIn Learning

 

Daha önce Lynda.com olarak bilinen LinkedIn Learning 2016 yılında ortaya çıktı ve hem akademik hem de genel olarak farklı konularda tonlarca kursa sahip. Platformu ücretsiz olarak tam erişimle bir ay boyunca deneyebilirsiniz, ancak premium abonelik için ayda 29,99 $ lık bir ücret ödemek zorunda kalacaksınız. Kurslar arasında web geliştirme, iş, fotoğrafçılık, animasyon ve daha birçok benzer kurs bulunmaktadır.

Web sitesini ziyaret et

 

13. TEDEd

 

TEDEd, her gün daha fazla konu eklenerek birçok farklı türde 100.000’den fazla ders sunan ücretsiz bir topluluk odaklı web sitesidir. Tüm bu kurslar uygun talimatlarla video tabanlıdır ve gerekli bilgiye sahip olan herkes katkıda bulunabilir. Ayrıca canlı topluluktan sorular sorabilir ve yanıtları alabilirsiniz.

Web sitesini ziyaret et

 

14. MIT ve Stanford Açık Kursları

 

Bunlar hem MIT hem de Stanford Üniversitesi’nden resmi çevrimiçi kursları içerir. Herkes için bir kurs var ve sık sık yeni kurslar ekleniyor. Bu üniversitelerin en iyi profesörlerinden PC’nizde evinizin rahatlığında dersler alabilirsiniz.

MIT web sitesini ziyaret edin Standford web sitesini
ziyaret edin

 

15. Alison

 

Alison, çoğu akademik olmak üzere farklı ücretsiz çevrimiçi kurslar sunmaktadır. Tek yapmanız gereken bir kategori seçmek ve hemen başlayabileceğiniz tüm mevcut kurslar görüntülenecektir. Sağlık ve güvenlik, Ekonomi, BT, İşletme, Diller ve daha birçok konuda bilgi edinebilirsiniz.

Web sitesini ziyaret et

 

16. edX

 

edX, dünyanın en ünlü üniversitelerinden doğrulanmış kurslar sunmaktadır. Dünyanın dört bir yanından üniversitelerle ortaklık yaptılar ve aynı zamanda bir kursu tamamlayan öğrencilere sertifikalar sundular. Kurslar hem videolardan hem de talimatlardan oluşur.

Web sitesini ziyaret et

 

Yeni Bir Dil Öğrenen Web Siteleri

17. Duolingo

 

Duolingo

Duolingo, yeni dilleri çevrimiçi öğrenmek için en ünlü ve tamamen ücretsiz kaynaklardan biridir. Platform , yeni bir dil öğrenmenize yardımcı olacak farklı oyunlardan oluşur . Sınırlı hayatınız var ve doğru cevabı seçmeniz ya da zamanında cevap vermeniz gerekiyor, aksi takdirde baştan başlamanız gerekecek. Duolingo’nun oyunlaştırılmış deneyimi, yeni bir dil öğrenmeyi eğlenceli ve daha az vergilendiriyor.

Dünyanın her yerinden İspanyolca, Fransızca, Almanca, Portekizce, Hollandaca, İrlandaca ve yaklaşık 31 dil öğrenebilirsiniz. Platform esasen ücretsiz olmakla birlikte, aylık 6,99 $ Duolingo Plus aboneliği, öğrenme sürecini artırmaya yardımcı olabilir.

Web sitesini ziyaret et

 

18. Lingvist

 

Lingvist en belirgin yaklaşımı benimsiyor ve kullanıcıların yeni dil öğrenmesine yardımcı olmak için yapay zeka (AI) kullanıyor. Web sitesi , öğrenme materyallerinizi gerçek zamanlı olarak uyarlamak için becerilerinizi ve bilginizi izler ve karşılaştığınız her şeyi öğrenmeye yanlış yönlendirilmek yerine yeni bir dil öğrenmek için odaklanmış ve hızlı bir yol sunar.

Lingvist, sınırlı sayıda yeni kelimede ustalaşmanıza, günlük olarak bir meydan okumaya ücretsiz olarak izin vermenize izin verir, ancak sınırsız erişim için yıllık abonelikte (veya aylık olarak 22.95 $) büyük bir 89.95 dolar ödeyebilirsiniz.

Web sitesini ziyaret et

 

19. Babbel

 

Babbel, size adım adım bir yaklaşım ve görsel yardımlar kullanarak dili öğretmeyi amaçlayan daha iyi bilinen dil öğrenme platformlarından biridir. Ayrıca, kullanıcıların yeni bir dilde hızlı bir şekilde konuşma becerileri geliştirmelerine yardımcı olmak için ilgili ifadelerde ve kısa diyaloglarda kullanılan kelimeler sunar. Babbel’in uygulamasında kesinlikle bir artı olan konuşma tanıma egzersizleri var, ancak tam paket için ayda 12,95 $ ödemek zorunda kalacaksınız.

Web sitesini ziyaret et

 

20. Busuu

 

Busuu yeni bir dil öğrenmeyi çok kolaylaştırıyor ve hem ücretsiz hem de ücretli aboneliklerle geliyor. Öğretim sırasında platform, kelimenin gerçekte ne anlama geldiğini göstermek için resimler kullanır. Bu, yeni öğrenilen kelimeyi hatırlamayı oldukça kolaylaştırır ve ayrıca herhangi bir dili öğrenmeyi eğlenceli hale getirir. İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Portekizce, Rusça, Türkçe, Arapça, Çince, Lehçe ve diğer birçok dili öğrenmeyi seçebilirsiniz.

Web sitesini ziyaret et

 

21. Memrise

 

Memrise’nin amacı, kullanıcıların yeni bir dil öğrenmelerini ve şirketin unutmadığı , beyin bilimine dayandığını söylediklerinden emin olmaktır . Yeni kelimeleri öğrenmenize, hatırlamanıza ve daha sonra bu dildeki uzmanlığınızı hızlandırmak ve hızlı bir şekilde büyütmek için eğlenceli ve etkileşimli yöntemler kullanır. Memrise ayrıca kullanıcı davranışını izlemek ve ona göre içerik sunmak için sistemlere sahiptir.

Memrise, yeni dilleri ücretsiz olarak öğrenmek için tüm kurs tabanına erişmenizi sağlar, ancak aylık 4,95 ABD doları aboneliği size Grammarbot, Pro sohbetler, Zor kelimeler modu, Öğrenme istatistikleri ve daha fazlası gibi ek özellikler sağlar.

Web sitesini ziyaret et

 

Yeni Bir Şey Öğrenmenize Yardımcı Olacak Diğer Web Siteleri

 

22. Study.com

 

Study.com, ortaokuldan üniversiteye kadar derslerle akademik öğrenme ile ilgilidir. Bu platformu kullanarak SAT, CLEP, ACT ve diğerleri gibi özel testlere bile hazırlanabilirsiniz. Bu dersler video tabanlı ve oldukça ilgi çekicidir. Ücretsiz deneme sürümü var ve aylık abonelik paketleri 49.99 dolardan başlıyor.

Web sitesini ziyaret et

 

 

23. Funbrain

 

Funbrain çocuklar için özel olarak tasarlanmış bir web sitesidir. Matematik, okuma, heceleme ve daha fazlasını öğrenmek için eğlenceli oyunlar sunar. Hem ebeveynler hem de çocuklar hızla dahil olabilir ve platform çocuğun ihtiyacına göre zorluk seviyeleri sunar.

Web sitesini ziyaret et

 

24. CreativeLive

 

CreativeLive, yaratıcı olan her şeyi öğrenmek için farklı sınıflar sunar. Sanat ve tasarım, video ve fotoğraflar, müzik ve el sanatları ve çok daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Dersler dünyanın her yerinden uzmanlar tarafından verilmektedir. Hangi sınıfın ne zaman kullanılabilir olacağını izlemek için takvime göz atabilirsiniz, böylece ona katılabilirsiniz.

Web sitesini ziyaret et

 

25. Yousician’ın

 

Yousician’da yeni bir enstrüman öğrenmek için gerekli tüm araçları bulacaksınız. Farklı ders sınıflarına erişebilir ve ilerlemeyi kolayca takip edebilirsiniz. Oyun biter bitmez nasıl oynadığınız hakkında geri bildirim alırsınız. Seviye ve becerilerinize göre adım adım talimatlar verilir, bu da öğrenme sürecini kolaylaştırır.

Web sitesini ziyaret et

 

26. Wikihow

 

Wikihow, topluluk tarafından yönetilen en büyük web sitelerinden biridir. Burada bulunan tüm bilgiler, siz ve benim gibi katkıda bulunanlar tarafından eklenir. Temel olarak “Bir şey nasıl yapılır” üzerine cevapları vardır ve belirli bir kategori yoktur. İnsanların nasıl yapılacağını bilmek istedikleri herhangi bir şey hakkında bilgi paylaşabilirsiniz.

Web sitesini ziyaret et

 

27. GCF LearnFree

 

GCF LearnFree, teknoloji, matematik veya bilim hakkında bilgi edinmek için ücretsiz bir kaynaktır. Teknoloji ve ihtiyaçlarındaki değişiklikleri takip etmenize yardımcı olacak belirli platformları veya cihazları kapsayan ücretsiz kurslar vardır. Temel internet bilgisinden karmaşık bilim gizemlerine kadar her şey burada bulunabilir.

Web sitesini ziyaret et

 

Youtube

Bu gün ve yaşta, YouTube’un yeni bir şey öğrenmek için mükemmel bir koç olduğu söyleniyor. Kişilerin, küçük ekiplerin veya insanların yeni bir şeyler öğrenmelerine yardımcı olmak için düzenli olarak video yayınlayan çeşitli kuruluşlar tarafından yürütülen kanallar vardır. YouTube’daki içeriğin çoğuna erişim ücretsizdir, bu nedenle yeni bir şey öğrenmek istiyorsanız, ilginç bulabileceğiniz bazı kanallar şunlardır:

28. Akıllı Olmak

Akıllı Olmak bilime adanmış popüler bir YouTube kanalı. Onların videoları, her gün aklımıza gelen farklı yaşam gizemlerini, düşüncelerini çözmeye çalışıyor, ancak bunun hakkında daha fazla bilgi edinmek için uzunluklara gitmiyoruz. Videoları biraz bilim ve mizahla izlemek oldukça eğlenceli.

YouTube kanalını ziyaret edin

 

29. TheLearningStation

 

öğrenme istasyonu youtube

Bu kanal çocuklara adanmıştır ve büyürken yeni şeyler öğrenmelerine yardımcı olabilecek videolar içerir. TheLearningStation düzenli olarak yüklenir ve çocukların matematik, bilim, alfabe ve daha fazlasını öğrenmelerine yardımcı olacak çeşitli şarkılar ve şiirler içerir.

YouTube kanalını ziyaret edin

 

30. Guitar World

Eğer büyük bir gitar hayranıysanız, o zaman kesinlikle Guitar World’e abone olmalısınız. Kanal, gitarla ilgili her şey hakkında videolar sunuyor. Ayrıca öğreticiler, harika gitar ipuçları ve püf noktaları ve hatta ünlü röportajlar da var. Gitar Dünyası, gitarla ilgili temelleri veya karmaşıklıkları öğrenmek söz konusu olduğunda sizi kapsamaktadır.

YouTube kanalını ziyaret edin

YouTube her dakika 300 saatlik bir video yüklemesi akışına tanıklık ediyor, bu çok büyük, bu nedenle yeni bir şey öğrenmeyi dört gözle bekliyorsanız, kesinlikle size öğretmeyi bekleyen bir dizi YouTube kanalı var.

0 0 1 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

İç İşleri Bakanlığı Yeni Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesi Yayındı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478