Blog

Yeni Bir Şey Öğrenmek İçin En İyi 30 Web Site

Yeni Bir Şey Öğrenmek İçin En İyi 30 Web Site. Öğrenim artık sadece okullar ve üniversitelerle sınırlı değil, çevrimiçi olarak her türlü öğrenme kaynağına erişebiliyorsunuz. Çevrimiçi öğrenme kaynaklarının çoğunun kullanımı tamamen ücretsizdir ve hatta bazıları küçük bir ücret karşılığında doğrulanmış sertifikalar sağlar. Bazı genel dersler öğrenmeyi veya gerçek üniversite derslerine göz atmayı seçebilirsiniz. Ancak, çok fazla web sitesi olduğunda yüksek kaliteli öğrenme kaynakları aramak biraz sıkıcı olabilir. Bu sorunu çözmek için, en iyi öğrenme web sitelerinin listesini oluşturduk. En popüler ve güvenilir öğrenme kaynaklarını içerir. Yani, becerilerinizi geliştirmekle ilgileniyorsanız, yeni bir şey öğrenmek için en iyi 30 web sitesi.

En İyi Öğrenme Web Siteleri

1. Codecademy

Codecademy, ücretsiz kod yazmayı öğrenmek için en popüler web sitelerinden biridir. Her adımda sizi elinizde tutmak ve yürümek oldukça iyidir ve ekran konsolları işleri daha da etkileşimli hale getirir. Ruby, Python, PHP ve JavaScript gibi birçok farklı programlama dilini öğrenebilirsiniz.


2. Treehouse

Treehouse, kodlamayı öğrenmek için hem videolar hem de gerçek zamanlı kod motoru sunan ücretli bir web sitesidir. Aylık 25 $ ‘lık bir ücret karşılığında, farklı kurslardaki 1000’den fazla videoya erişebilir ve bunları Treehouse kod meydan okuma motorunda deneyebilirsiniz. Platformun neler sunabileceğini kontrol etmek için 14 günlük bir deneme var.


3. PluralSight

Daha önce Code School’u bu listeye dahil ettik, ancak şimdi popüler bir abonelik tabanlı çevrimiçi öğrenme platformu olan PluralSight tarafından satın alındı. Birincil USP, bir takım rakiplerinden önce gelişmekte olan teknolojiler için çevrimiçi kurslar oluşturan ilk platform olmaya çalışmasıdır. Bu, virajın önünde kalmak için ayda 29 ABD doları abonelik ücreti ödeyen kodlayıcılara verir.


4. Udacity

Udacity, çoğunlukla videolardan ve ekran görüntülerinden oluşan hem ücretsiz hem de ücretli programlama kursları sunmaktadır. Google, Facebook ve AT&T gibi ünlü şirketlerin çalışanlarından öğrenebilirsiniz. Ayrıca nominal bir ücret karşılığında sertifikalar ve nano dereceler sunarlar.


5. Code.org

Code.org’da yaşları ne olursa olsun herkes için bir şeyler var. Code.org’da temelden profesyonel kurslara kadar her şeyle öğrenebilir veya öğretebilirsiniz. Programlama kariyerine nereden başlayacağı ve ücretsiz bir kaynak aradığı hakkında hiçbir fikri olmayan yeni başlayanlar için mükemmel bir yer.


6. FreeCodeCamp

FreeDoeCamp, web tasarımı, Javascript, veri görselleştirme ve daha fazlası gibi tüm popüler kodlama dillerinde binlerce video, makale ve etkileşimli kodlama dersleriyle kolay bir kaynağı kodlamayı öğrenmek isteyen kullanıcılara sunan kar amacı gütmeyen bir platformdur. Platform tamamen ücretsizdir ve milyonlarca kodlayıcının bilgi birikimini öğrenmek ve birbirleriyle paylaşmak için bir araya geldiğini görür.


7. One Month

Adından da anlaşılacağı gibi, Bir Ay tamamen bir kursu sadece bir ay içinde tamamlayarak nasıl kod yazacağınızı öğretmekle ilgilidir. Platform, bir ayın yeni bir beceri oluşturmak için her zaman olduğunu gösteriyor. Android, iOS için uygulama yapmayı veya farklı video kurslarını kullanarak etkileşimli bir web sitesi oluşturmayı öğrenebilirsiniz.


8. W3Schools

Tek umursadığınız web geliştirme ise W3Shools en iyi seçimdir. Sağladığı tüm dersler sadece web geliştirme etrafında dönmektedir. JavaScript, HTML veya CSS, HTML Grafikleri ve XML, vb. Öğrenebilirsiniz. Ayrıca tamamlanan dersler için sertifikalar sunarlar.


9. Dash Web

Dash, web geliştirmeyi öğrenmek için başka bir harika kaynaktır. Dash, birçok farklı oyun kursuyla öğrenme sürecini eğlenceli ve etkileşimli hale getirir. Tarayıcınızda öğretilen her şeyle HTML / CSS ve JavaScript öğretiminde mükemmeldir.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu