Kimdir

YSK Üyesi Talip Bakır Kimdir, Nerelidir? Talip Bakır Hayatı ve Biyografisi

YSK Üyesi Talip Bakır Kimdir, Nerelidir? merak edilenler arasında yer aldı. Yüksek Seçim Kurulu yeni üyesi olan eski Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Talip Bakır Kaç Yaşında? Yargıtay Büyük Genel Kurulu tarafından  bugün yapılan seçim ardından YSK Üyeliğine Onuncu Ceza Dairesi Üyesi seçilen Talip Bakır Hayatı ve Biyografisini sizler için derledik.

YSK Üyesi Talip Bakır Kimdir?

 

Eski Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Talip Bakır Kimdir, Nerelidir? en çok merak edilen isimler arasında. Yüksek Seçim Kurulu YSK tarafından bugün yapılan seçim sonrasında yeni üye olarak seçilen Talip Bakır, 30 Mart 1973 tarihinde Yozgat’ın Sorgun ilçesinde doğdu. 2023 yılı itibari ile 50 yaşındadır ve aslen Yozgatlıdır. Eğitim hayatına Yozgat’ta başlayan Bakır, Liseyi Sorgun ilçesinde bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1996 yılında mezun oldu.

Askerliğini Ankara Mamak da yapması sonrasında, Yozgat hâkim/savcı adayı olarak mesleğe başlayan Bakır; sırasıyla Çanakkale/Ayvacık, Sivas/Gemerek ve Samsun/Bafra Cumhuriyet savcılığı görevlerinde bulunduktan sonra 2007 yılında Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Ganal Müdürlüğü tetkik hâkimliğine atandı. Daha sonra Kanunlar Genel Müdürlüğü tetkik hâkimi, daire başkanı ve genel müdür yardımcısı görevleri ile Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı görevlerinde bulundu.


Talip Bakır Hayatı ve Biyografisi

30 Mart 1973 tarihinde Yozgat’ın Sorgun ilçesinde doğdu. 2023 yılı itibari ile 50 yaşındadır ve aslen Yozgatlıdır. Eğitim hayatına Yozgat’ta başlayan Bakır, Liseyi Sorgun ilçesinde bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1996 yılında mezun oldu.

16 Temmuz 2018 tarihinde Yargıtay üyeliğine seçilen Bakır, halen Yargıtay Onuncu Ceza Dairesi Üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Bakır, “Selçuk Üniversitesi Kamu Hukuku Ana Bilim Dalında “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine Bireysel Başvuru” konulu tezsiz proje çalışmasıyla yüksek lisans yapmış olup, Adalet Bakanlığının yabancı dil projesi kapsamında bir yıl ABD de bulunmuştur.


İlginizi Çekebilir 👇

👉Altan Öymen Kimdir, Nerelidir? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu