Kimdir

Yücel Yılmaz Kimdir, Kaç Yaşında? Yücel Yılmaz Hayatı ve Biyografisi

Yücel Yılmaz Kimdir, Kaç Yaşında? Balıkesir Belediye Başkanı Kimdir? Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçiminde Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)‘den Balıkesir Büyükşehir Belediye başkanı olarak seçilen Yücel Yılmaz Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm merak edilenlere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Yücel Yılmaz Kimdir?

Türk Siyasetçi ve İş insanı Yücel Yılmaz 10 Temmuz 1975 Bottrop, Almanya doğumludur ve 2024 yılı itibariyle 49 yaşındadır. Küçük yaşlarda memleketi Balıkesir’e dönmüşlerdir ve ilk ve ortaöğrenimi Balıkesir’de tamamlamıştır. Lisans eğitimi Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesinde İngilizce Öğretmenliği Bölümünde, yüksek lisans eğitimini İzmir Demokrasi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İktisat ve Ticaret Politikası üzerine yapmıştır.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Balıkesir’de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bazı okullarda İngilizce öğretmenliği yapmıştır. Daha sonra Kanada’da Dil Okulları Yönetimi Eğitimi almış ve buna müteakip eğitim sektöründe Türkiye genelinde hizmet veren YDS Academy yabancı dil okullarını kurmuştur.

Ticaret hayatına atılması sonrasında Balıkesir Genç İşadamları Derneği (BAGİAD) Yönetim Kurulu Üyesi ve daha sonra Balıkesir Ticaret Odası Meclis Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Yücel Yılmaz evli ve birisi kız ikisi erkek olmak üzere üç çocuk babasıdır.


Yücel Yılmaz Hayatı ve Biyografisi

Yücel Yılmaz, siyaset ile üniversite yıllarında yürüttüğü öğrenci senatosu başkanlığı yıllarında tanışmıştır. 2014 yılında yapılan Mahalli İdareler Seçimleri sonucunda Karesi Belediye Başkanı seçilmesi sonrasında Ticaret Odası Meclis Başkanlığı ve üyesi olduğu çeşitli derneklerin yöneticilik görevlerinden ayrılmıştır.

Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanlığı görevini sürdürürken, 27 Kasım 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak açıklanmıştır.

31 Mart 2019’da yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir.

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyeti Üyesi ile Balıkesir İlini Tanıtma ve Güçlendirme Vakfı (BALGÜÇ) Yönetim Kurulu Üyesi ve Saymanı görevlerine devam etmektedir.

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) 2022-2026 dönemi Başkan Yardımcılığı ve Yönetim için Gelecek Paktı Elçiliği görevini yürütmektedir. UCLG’nin dokuz bölge teşkilatından birisi olan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nda (Uclg-Mewa) 2019-2022 Dönemi Eş Başkanlığını yürüten Yücel YILMAZ, 2022-2025 dönemi Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Uclg-Mewa Kültür Ve Turizm Komitesi Başkanı ve Uclg-Mewa Çevre Komitesi Eş Başkanı’dır.[8] Yücel Yılmaz ayrıca Regent Park Dünya Kent Topluluğu Yönetim Kurulu üyesidir.

İda Madra Jeopark Turizm Altyapı Hizmeti Belediyeler Birliği’nin kurucusudur ve başkanlığını yürütmektedir. Avrupa Konseyi, Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde (YBYK) Yerel Meclis Üyesidir. Avrupa-Akdeniz Bölgesel ve Yerel Meclisi’nde de (ARLEM) Büro Üyeliği mevcuttur.


Yücel Yılmaz: Instagram

Yücel Yılmaz: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu