Kimdir

Yunus Elitaş Kimdir, Nerelidir? Yunus Elitaş Hayatı ve Biyografisi

Yunus Elitaş Kimdir, Nerelidir?. Cumhurbaşkanı atama kararnamesiyle Resmi Gazetede yayınlanan kararname ile Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığına Yunus Elitaş atandı. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı olarak göreve atanan Yunus Elitaş Kırıkkale Üniversitesi, İktisat bölümü mezunudur. Maliye Bakanlığında vergi denetmen yardımcısı görevinde de bulunan Yunus Elitaş yeni görevine atama kararı yayınlandıktan sonra merak edilen isimlerden oldu. Peki yeni Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş Kaç Yaşında? İşte Yunus Elitaş Hayatı ve Biyografisi…

Yunus Elitaş Kimdir, Nerelidir?

Yunus Elitaş 1982 yılında Ankara’da doğdu. Aslen Aksaray/Ağaçörenlidir. İlk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamladı. 2003 yılında Kırıkkale Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu. İyi derecede İngilizce bilen Yunus Elitaş, evli ve iki çocuk babasıdır.


Yunus Elitaş Hayatı ve Biyografisi

Üniversiteden mezunun olduktan sonra kısa bir süre vekil öğretmenlik yapan Elitaş 2004 yılında Maliye Bakanlığında vergi denetmen yardımcısı olarak göreve başladı. 2007 yılında meslek giriş sınavını kazanarak Muhasebat Genel Müdürlüğüne stajyer muhasebat kontrolörü olarak naklen geçti.

2010 yılında muhasebat kontrolörlüğüne atanan Yunus Elitaş, 2013-2015 yılları arasında Maliye Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkan Yardımcılığı yaptı.

2015/Aralık-2017/Aralık döneminde bulunduğu ABD/Florida’da, University Of South Florida’dan MBA derecesi aldı.

2018 Şubatında başladığı Gelir İdaresi Grup Başkanlığı görevini yürütmekteyken 28 Şubat 2019 tarihi itibarıyla Muhasebat Genel Müdürlüğüne atanmıştır. Çeşitli mesleki dergilerde vergi ve kamu giderleriyle ilgili makaleleri yayınlanmıştır.

Ayrıca gider mevzuatıyla ilgili meslek içi eğitimi ve sertifika seminerlerinde eğitici olarak görev almıştır.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu