Kimdir

Zehranur Aydemir Kimdir, Kaç Yaşında? Zehranur Aydemir Hayatı ve Biyografisi

Zehranur Aydemir Kimdir, Kaç Yaşında? Soruları 28. dönem AK Parti Ankara Milletvekili olarak seçilen ve meclise giren en genç Milletvekili olmasından dolayı merak edilen isim oluyor. Genç yaşta siyasete atılan Zehra Aydemir aynı zamanda başarılı bir Mühendis. İşte 28. dönem parlamentosunun en genç Milletvekili olarak tarihe geçen Zehranur Aydemir Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm merak edilenler.

Zehranur Aydemir Kimdir, Kaç Yaşında?

28. dönem AK Parti Ankara Milletvekili olarak seçilen Zehranur Aydemir aslen Rizeli bir ailenin çocuğu olarak 1998 yılında Ankara‘da dünyaya gelmiştir ve 2024 yılı itibariyle 26 yaşındadır. Lise eğitimine Hasan Ali Yücel Anadolu Öğretmen Lisesinde başlayan ‘Aydemir’ 12. sınıfta Final Temel Lisesine geçerek mezun olmuştur. .

Ankara’da yaşayan Zehranur Aydemir TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ni tam burslu olarak kazanan Aydemir, endüstri mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinde çift ana dal yapmıştır. Zehranur Aydemir 2021 yılında Endüstri Mühendisliği, 2023 yılında Bilgisayar Mühendisliği’nden çift ana dal yaparak mezun olmuştur.

Zehranur Aydemir iyi seviyede İngilizce, orta seviyede Almanca bilmektedir.


Zehranur Aydemir Hayatı ve Biyografisi

Genç yaşta siyasete atılan Zehranur Aydemir 18 yaşından itibaren AK Parti Ankara teşkilatlanmasında görev almaya başlamıştır. İlerleyen yıllarda AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir. Aynı zamanda AK Parti’de AR-GE ve Eğitim Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Mühendis olan Zehranur Aydemir, Savunma sanayisi sektöründe yazılım mühendis olarak çalışmaktadır.

Zehranur Aydemir 2023 genel seçimlerinde AK Parti Ankara milletvekili olarak aday olmuştur ve 28. dönem parlamentosunun en genç milletvekili olarak meclise girmiştir.


Zehranur Aydemir: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu