Yaşam

1 Duble Viskinin Sizi Şaşırtacak 10 Faydası

1 Duble Viskinin Sizi Şaşırtacak 10 Faydası. Viski ‘yi içip içebileceğiniz en iyi alkollü içeceklerden birisi yapan özelliklere bir bakalım bakalım. Ertesi gün Hangover‘a sebebiyet vermemesinin yanı sıra bir çok da sağlıklı yönü bulunmakta. Hafta da bir duble viski içmeniz durumunda size sağlayacağı 10 faydasını öğrenelim.

1 Duble Viskinin Sizi Şaşırtacak 10 Faydası

Alkol, hastalıkları önlemek için tam olarak ideal bir tercih değildir. Ve çok fazla tüketildiğinde kesinlikle faydasından çok fazla soruna yol açacaktır. Ancak viski gibi bir içeceğin de iyi yönleri var. İşte 1 Duble Viskinin Sizi Şaşırtacak 10 Faydası

1- Kilo Aldırmaz

Özellikle bayilerde, marketlerde rahatlıkla bulabileceğiniz bira, şarap ve çeşitli kokteyl’lere nazaran viski, düşük kalorili bir içkidir. Düşük şeker oranı sayesinde bir şişe viskiyi kilo alma korkusu olmadan yada bira göbeği yapmadan rahatlıkla içebilirsiniz.


2- Kalp Sağlığına Faydalıdır

Viski içmenin direk olarak kalp sağlığınız için faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Dark bira ve şarabın dışında bunu size sağlayacak başka bir içki biliyor musunuz? Viski damar tıkanıklığını ve pıhtı olasılığını önlemek ile kalmıyor, felç ve kalp krizi riskini de en aza indiriyor. İçerdiği antioksidanlar, kolestrolün damarlarınızı tıkamasını engelliyorve hatta iyi kolestrolünüze olumlu etkide bulunarak artmasını sağlıyor.


3- Kanser ile Savaşır

Viski yoğun oranda antioksidanlar içerir, özellikle müthiş anti-kanserojen ve anti-mutagenik bir fenolik asit olan “ellagic acid” yönünden müthiş zengindir. Bu antioksidanlar, vücudunuzdaki DNA ların kanserli hücreler ile etkileşmesini engelleyerek carsinojenlerin oluşmasını engellerler. Daha bitmedi, ayrıca vücudunuzu kemoterapiye karşıda korur ve vücudunuzdaki oksidasyonu da düşürür.


4- Beyin Sağlığına Faydalıdır

2003 yılında yapılan bir araştırma sonucunda viskinin Alzheimer ve bunama riskini azalttığı görülmüş. Eğer ileri yaşlarda beyninizin yavaşladığını ve eskisi gibi çalışmadığını fark ederseniz hemen viskiye başlamakta fayda var. Ayrıca yaşlanan organların daha iyi çalışmasını da sağladığı bilinen bir gerçek.


5- Felç Riskini Azaltır

Viski sadece kolestrollerin damarlarınızda birikmesini engellemekle kalmıyor, aynı zamanda kan damarlarında kolestorel birikmesini de önlemekte. Viski aynı zamanda kan damarlarınızı rahatlatıyor ve bu sayede kan damarlarınızda daha pürüzsüz ve takılmadan akıyor. Viskinin en önemli özelliklerinden birisi bu olarak kabul ediliyor.


6- Stress ile Savaşır 

Stress insan vücuduna çok geniş ölçeklerde zararlar vermekte, ama neyseki bununla baş edebileceğimiz bir kadeh viskimi var. Viski endişe ve stresi azaltarak, sinirlerinizi rahatlatıyormuş. Vücudunuzdaki dolaşımı hızlandırır ve tüm organlara taze ve oksijenle dolu kan hücreleri gönderir. Bir yada iki kadeh viski sizi anında rahatlatmaya ve sakinleşmeye yöneltir.


7- Hafızayı Güçlendirir 

Viskideki anioksidanlar beyin sağlığınıza katkıda bulunur ve aynı zamanda dolaşımın düzelmesi sayesinde hafızanızda olumlu katkılar sağlar. Bu sayede hafızanızın yanında aynı zamanda Alzheimer ve bunamaya karşı da korumada sağlamış olur.


8- Sindirime Yardımcı Olur 

Viski’nin sindirime iyi gelecek bir ilaç gibi içildiğini biliyor muydunuz? Ağır yemekler yendikten sonra bir kadeh viski içildiğinde sindirime yardımcı olur ve vücudu rahatlatır. Ayrıca iştahınızı keserek aşırı yeme isteğinizi de kesiyor. En güzeli de midedeki sindirimi kolaylaştırıyor ve zor sindirilen besinlerin sindirimini kolaylaştırıyor.


9- Ömrü Uzatır

Yine içerdiği birçok yararlı antioksidanlar sayesinde hastalık riskinizi ömrünüzü uzatıyor. Vücudunuzu hastalıklara karşı koruyarak hücrelerinizin gereksiz bölünmesini önlediği için uzun bir hayata da davetiye çıkartıyor.


10- Şeker Hastalığına Faydalıdır

Viski 0 karbonhidrat içeren bir içkidir, kan şekerinize herhangi bir etkisi olmadığı için istediğiniz kadar içebilirsiniz. Eğer şeker hastalığınız varsa birkaç parmak viski size iyi gelecektir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Ananas Suyunun Faydaları

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu