KYK

1. Tip KYK Yurtları Kaç Kişilik? 1. Tip KYK Yurtları ve Özellikleri Neler?

1. Tip KYK Yurtları Kaç Kişilik? 1. Tip KYK Yurtları ve Özellikleri Neler?. Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü (KYK) belirledikleri kriterler doğrultusunda 1. 2. 3. 4. 5. ve 6. Tip yurt sınıflandırmaktadır. KYK yurt tipleri yurtların fizik özellikleri, odalarda kalan öğrenci sayısı ve yurtların sosyal faaliyet alanlarına göre sınıflandırılmaktadır. Gelin hep birlikte 1. Tip KYK Yurtları hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim.

1. Tip KYK Yurtları ve Özellikleri Neler?

Türkiye’de ilk yapılan KYK yurdu 1. tip KYK yurtlarıdır. Bu neden eski ve sağladığı olanaklar azdır. En düşük yurt ücreti ve depozito ücreti de 1. tip KYK yurtlarınındır. 1. tip KYK yurtları ülkemizde az kaldı diyebiliriz. Kredi ve Yurtlar Müdürlüğü iller de yeni yurtlar yaptı yeni yapılan yurtlar genel olarak 5.-6. tip yurtlar sınıfında. 1. tip yurtlar ilçelerde bulunan yurtlar diyebiliriz. 1. tip yurtlar öğrencilerin barınma, yemek ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılayacak durumda. 1. tip KYK yurt özellikleri ni şu şekilde sıralayabilir.

1. Tip KYK Yurdu Özellikleri: 

  • Yurt odaları 4-6 kişilik
  • Banyo ve tuvaletler ortak kullanım
  • Odalarda çalışma masası, kitaplık, İnternet
  • Sabah kahvaltısı- Akşam yemeği
  • Kantin
  • Dinlenme Salonu / Oturma salonu

1. tip KYK yurdunun özellikleri bu şekilde sıralanmaktadır. Yeni yapılan KYK yurtları bu özellikleri taşımaktadır. Daha detaylı bilgi için Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


1. Tip KYK Yurtları Kaç Kişilik?

1. Tip KYK yurtları ülkemizde bulunan en yaygın yurt tipidir. 1. Tip KYK yurtlarında odalar 4-6 kişilik olarak değişmektedir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 2. Tip KYK Yurtları Kaç Kişilik?

👉 3. Tip KYK Yurtları Kaç Kişilik?

👉 4. Tip KYK Yurtları Kaç Kişilik?

👉 5. Tip KYK Yurtları Kaç Kişilik?

👉 6. Tip KYK Yurtları Kaç Kişilik? 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu