KYK

KYK Misafir Öğrenci Yurt Ücretleri 2023-2024

KYK Misafir Öğrenci Yurt Ücretleri 2023-2024. Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü 2023-2024 KYK Yurt ücretlerini açıkladı. KYK yurtlarında misafir öğrenci olarak kalmak isteyenler için 2023-2024 yılında KYK Misafir Öğrenci Yurt Ücretleri ve şartlar… İşte tüm detaylar…

KYK Yurtlarında Kimler Misafir Öğrenci Olarak Kalabilir?

KYK yurtlarında misafir öğrenci olarak kalmak için KYK yurt müdürlüğü tarafından belirlenen şartları taşımak gerekmektedir. Misafir olmak için gerekli şartları yerine getiren öğrenciler yurt tiplerine belirlenen ücretleri ödeyerek KYK yurtlarında misafir öğrenci olarak kalabilir.

KYK Yurtlarında Misafir Öğrenci Olarak Kalabilmek İçin; 

  1. Yükseköğrenime devam etmekte iken öğrenim gördükleri okulun sınavlarına girmek üzere gelen öğrenciler,
  2. Pedagojik formasyon eğitimleri ile yükseköğretim kurumlarınca zorunlu tutulan kurs, staj vb. eğitim çalışmalarına katılan öğrenciler,
  3. Üniversiteler, belediyeler, spor federasyonları ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen ulusal veya uluslararası inceleme, araştırma, proje, sosyal, kültürel, sportif, eğitsel vb. faaliyetlere katılan öğrenciler (Türkçe öğrenmek amacıyla yükseköğretim kurumlarının ilgili programlarına devam eden öğrenciler dâhil) geçici barınma talepleri için illerde il müdürlüklerine; ilçelerde ise yurt müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.

Gerekli şartları taşıyan öğrenciler misafir öğrenci yurt ücretlerini ödeyerek KYK yurtlarında kalabilmektedir.


Detaylı bilgi için tıklayınız


KYK Yurt Misafir Öğrenci Yurt Ücretleri 2023-2024

 

KYK yurt misafir öğrenci yurt ücretleri 2022-2023 yılında en az 300 TL olarak belirlendi. Bunun yanında sizden 1 aylık depozito ücreti talep edilecektir. Misafir öğrenci ücretlerine yemek ücretleri dahil değildir. Misafir öğrenci olarak kaldığınız yurt kaçıncı tip KYK yurdu sınıfında ise o oranda aylık olarak ücret ödeniyor. Günlük olarak ücret ödenmiyor.

Yurt Tipi KYK Yurt Ücreti Depozito Ücreti
1.Tip KYK Yurtları 275 ₺ 376 ₺
2.Tip KYK Yurtları 300 ₺ 410 ₺
3.Tip KYK Yurtları 325 ₺ 444 ₺
4.Tip KYK Yurtları 375 ₺ 513 ₺
5.Tip KYK Yurtları 400 ₺ 547 ₺
6.Tip KYK Yurtları 450 ₺ 615 ₺
Kıbrıs KYK Yurtları 600 ₺ 820 ₺

Örneğin: 1. tip KYK yurdunda 2 ay misafir öğrenci olarak kalırsanız 300-615 TL arası ücret ödemeniz gerekmektedir. 5.-6. tip yurtlarda misafir öğrenci olarak kaldığınızda ödeyeceğiniz ücret artacaktır. Buna olarak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği almak isterseniz yemek ücretleri makalemizden ücretleri öğrenebilirsiniz.


İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merhaba. Ben durumumdan dolayı haziran ayına kadar, her ayın bir haftası misafir öğrenci olarak kyk yurdunda misafir öğrenci olarak kalmak istiyorum fakat yurt bana diyor ki böyle bi durum sıkıntılı sen aylık para ver her ay depozito ile sürekli gir çık uğraştırma diyor. Bu durum için ne yapabilirim veya ben misafie öğrenci olarak istediğim gibi söylediğim şekilde kalabilir miyim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu