Gündem

2020’de Para Kazanmak İçin En İyi Online İş Fikirleri

2020’de Para Kazanmak İçin En İyi Online İş Fikirleri. Çevrimiçi para kazanmak eskiden olduğundan çok daha zordu. Çünkü iyi bir parayı çevrimiçi hale getirmek için daha fazla fırsat var ve genellikle onları harekete geçirmek için bir dahi gerektirmiyor. Ne hakkında konuşuyoruz? Bugün sadece en popüler çevrimiçi işletmelerden bazıları ve hepsi bu değil.

2020’de Başlamak İçin En İyi Online İş Fikirleri

İşte 2020’de daha fazla para kazanmanıza yardımcı olacak en iyi 10 çevrimiçi iş fikri:

1. Akış Etkileyici

İster Twitch ister Instagram veya YouTube olsun , bir etkileyici olmak, hobiniz veya alanınız için tutkunuzu hem nişinizin hem de küçük bir ünlünün olduğu tam teşekküllü bir kariyere dönüştürebilir.

Bu alanda girişimci başarı ile tanışan insanların sayısız örneği şaşırtıcıdır ve birçokları tarafından pazarlamanın geleceği olarak kabul edilmektedir. Biraz bilgi artı karizma gerektirir, ancak bunun dışında olabildiğince basittir.


2. Chatbot İşletmesi

Son on yılda e-ticaretteki en büyük gelişmelerden biri chatbotların yükselişidir. Bu karmaşık yazılım parçaları, müşteri hizmetleri sorguları sırasında gerçek bir insanla etkileşimi simüle etmek için yapılır.

Tahmin edebileceğiniz gibi, şirketler ürünlerini satmaya ve çevrimiçi varlıklarını büyütmeye yardımcı olmak için chatbot’ları kapsamlı ve etkili bir şekilde kullandılar.

Many Chat gibi platformlar , ortalama bir kişinin chatbot’ları kullanmasını çok daha kolay hale getirir ve bunları ürünü itmek için kullanmanın maliyet etkinliği ilk satış döngüsünde kendini gösterme eğilimindedir.


3. Kutu Aboneliği İşi

Bir kutu aboneliği işi, abonelik ücreti karşılığında abonelere aylık bir kutu mal göndermeyi içerir.

Amaç, ücreti kutunun maliyetinden daha yüksek tutmak, aynı zamanda aboneleri korumak için kutunun içeriğini iyi tutmaktır.

En hızlı büyüyen iş modellerinden biri olan abonelik modeli, içerikten yazılıma bir hizmet olarak her şeyde bulunur.

Lojistik olarak konuşursak, bir kutu abonelik hizmeti çok fazla iş olabilir ama aynı zamanda büyük bir kazanç sağlıyor. Ustalaştığınız bir nişiniz varsa ve hayranlarınıza düzenli, kaliteli içerik sağlayabiliyorsanız, bu sizin için bir yol olabilir.


4. Reklam Yönetimi

İşletmeler için çevrimiçi reklam kampanyalarını yönetmek karmaşık olma eğilimindedir. Bu nedenle, bu işletmeler genellikle yerel uzmanları işe alma ve yürütme ve çevrimiçi pazarlama kampanyası yürütmelerine yardımcı olmak için işe alırlar . Müşterileriniz için karmaşık olsa da, çevrimiçi reklam yönetiminde uzmanlaştıktan sonra sizin için son derece kazançlı olacaktır.

Bu dünyaya ilk adım atmadan önce biraz ustalık gerektirse de, çevrimiçi reklamları nasıl yöneteceğinizi öğrenmek, servis sağlayıcı öğretici kurslarını ve bahsettiklerini bilen gurulardan çevrimiçi olarak ücretsiz dersler almak kadar basittiri


5. SEO

Reklam yönetimi gibi, SEO da tomurcuklanan girişimcinin bu becerileri uzmanlıklarına ihtiyaç duyan web sitelerine ve firmalara öğrenebileceği, ustalaştırabileceği ve satabileceği bir şeydir.

Arama motoru optimizasyonu olarak da bilinen SEO , çevrimiçi aramada başarı için bir web sitesi kurma araştırmalarını ve sıklıkla teknik çalışmaları yapmayı içerir.

Bu, bir niş müşterilerinin bu ürünleri bulmak için kullandığı kelime öbeklerini bulmayı ve birleştirilmiş ürün ve bunlara bir ürün veya hizmet satmak için daha fazla kişi çekmek için optimize edilmiş kampanyadan yararlanmayı içerir.


6. Kiralık Yazlık

AirBNB ve benzerlerinden bahsediyoruz. Bir mülkünüz varsa ve arzu edilen bir turistik yerin yakınındaysanız , evinizi kiralamak veya başkalarının alanlarını kiralamasına yardımcı olmak sadece akıllı değil, aynı zamanda iyi idare edilirse son derece karlıdır.

Tabii ki, bu diğerleri gibi bir iştir ve herhangi bir işletme gibi, sizin için biraz sıkı çalışma gerektirecektir, ancak sizin veya müşterinizin zaten sahip olduğu mevcut varlıkları kullanır.

Amaç, çok fazla temizlik ve sorunla uğraşmadan ardışık hafta sonları veya hafta geceleri kiraya verebilmeniz için tatil kiralarına koyacağınız doğru insanları bulmaktır.


7. Kitap Yayıncılığı

Çevrimiçi kitap yayıncılığı artık her zamankinden daha kolay. Ve eğer danışmanlık ve web semineri gurusu yaşam tarzları size hitap etmiyorsa, endişelenmeyin: Hepsini bir kitaba koyabilirsiniz.

Bildiklerinizle (hatta kendi kurgularınızla) kitap satmanın en iyi yanı, kitapların sizin için bir çok iş yapmasıdır.

Siz uyurken, çevrimiçi satış yapıyorlar. Anahtar, bildiklerinizi insanların bir e-kitapta ne istediklerini nasıl birleştireceğinizi ve bunu yaptığınızda pazarda çalışmasını sağlamaktır.


8. Web Seminerleri

Belirli bir uzmanlık alanınız varsa, bunu bir web seminerinde öğretmeyi deneyebilirsiniz. Web seminerleri, insanların yeni beceriler öğrenmek için kullandıkları en hızlı büyüyen yollardan sadece biri değil, aynı zamanda sunum yapan kişi için çok karlı.

Öğrencilerinize sunduğunuz değere bağlı olarak, binlerce hatta on binlerce dolar talep edebilirsiniz. Yine de dikkatli olun: Eğer eşyalarınızı bilmiyorsanız ve insanları fazla şarj ederseniz, itibarınız size devam edecektir.

Bu, kapılardan kükreme yapmak yerine büyümenin ve daha sonra büyümenin akıllıca olabileceği bir alandır. Ancak, alanınızda iyi bilinen bir figürseniz, bunu ilk gün takip etmek mantıklıdır. Bu, 2020’de başlamak için iyi bir çevrimiçi iş.


9. İşletme Koçluğu

İşletme koçluğunu yaşam koçluğu gibi ama bir işletme için düşünün.

Burada yaptığınız şey, genç bir girişimcinin her şeyi anlamasına yardımcı olma konusundaki uzmanlığınızı güçlendirmektir.

Bu, bir iş planı ve bütçe oluşturmadan bir strateji üzerinde yürütmeye ve müşteri bulmaya kadar her şeyi içerebilir.

İş kurma ve yönetme konusunda geniş deneyime sahipseniz, bugün ve becerilerinizden yararlanmak isteyecek tonlarca girişimci var.


10. Danışmanlık

İş koçluğu gibi ama daha spesifik olan danışmanlık, bölgeye özgü bir bilgi parçasından yararlanmayı ve bir işin veya bireyin buna dayalı olarak gelişmesine yardımcı olmayı içerir.

Yukarıda belirtilen iş uzmanlığından SEO pazarlama danışmanlığına kadar bir influencer profili oluşturmaya kadar her şey olabilir.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu