Gündem

2020’ye Girmeye Hazırlanırken Hatırlanacak 11 Şey

Aralık ayının son birkaç haftasında ilerlerken, 2020’nin köşeyi döndüğü gerçeği gittikçe daha fazla kaçınılmaz hale geliyor. Bu on yıl çok hızlı geçti ve gerçekten göz açıp kapayana kadar bitmiş görünüyor.

Tabii ki, 2020’ye gitmek oldukça korkutucu görünebilir ve çoğumuz geçen yıl gitmeye hazır değiliz ama bu yakın değişiklikten kaynaklanacak birçok olumlu şey olacak. Yeni on yıl, bu dünyadaki yolculuğumuza devam etmenin yollarını büyütmemize ve sağlamamıza yardımcı olacak. İster heyecanlı olun, ister dehşete düşmüş olsanız da, işler yakında daha mantıklı olmaya başlayacaktır. 

Bu söyleniyor, şu anda tüm zamanınızı harcamak yerine, yaşamınızın son yılını yansıtarak, belki de yanınızda bulundurmanız gereken bazı şeyleri anlamak için çalışmalısınız. Aşağıda, her birimiz için çok önemli anlamlar taşıyan düşüncelerin bir listesini bulacaksınız. Bunlar, özellikle 2020 yaklaşımı olarak daima aklımızda tutmamız gereken düşüncelerdir. 

1. Kimse mükemmel değildir, hepimiz hata yaparız

Kelimenin tam anlamıyla bu gezegendeki hiç kimse mükemmel değildir. Hepimiz hata yaparız ve hepimiz zaman zaman batırırız. Etrafınızdaki insanlar her zaman hatalarını bilmezler, ama sizi temin ederim ki, onları yapıyorlar. Bazı şeyler her zaman göründüğü gibi değildir.


2. Hiçbir şey bir gecede olmaz

İlerleme zaman alır ve fazla bir şey yapmadığınızı hissetmiş olsanız da, sahipsiniz. Gece boyunca hiçbir şey olmayacak, ama iyi gidiyorsun. Kendinize inanın ve elde etmeye çalıştığınız şey için çalışmaya devam edin.


3. Yolunuzu başkasınınkiyle karşılaştıramazsınız

Bu dünyada hepimiz kendi yollarımızdayız ve hepimiz farklı şeylerden geçiyoruz. Sırf, sizden başkasının senden daha fazla sahip olduğu ya da hayatını sizden daha fazla olduğu gibi görünüyor, bu doğru değil. Yine, her zaman umut edebileceğiniz her şeyi göremezsiniz.


4. Zamanınız değerlidir, boşa harcamayı bırakın

Diğer insanların zamanını boşa harcamalarına izin vermekten vazgeç. Birisi sizi ayakta tutarsa, onlarla plan yapmayı bırakın. Bu senin hayatın ve günde sadece 24 saatimiz var.


5. Kendinle olan ilişki hayatındaki en önemli ilişkidir

Günün sonunda, kendiniz ne olursa olsun, herkesin söylendiği ve yanınızdaki tek kişiyle yapıldığı gün. Kendinle iyi bir ilişki kurman gerekiyor. Buradan itibaren güven inşa edilebilir ve bu dünyanın yoluna koyduğu şeyler sayesinde sizinle birlikte kalır.


6. Yaptıklarınız, yaptığınızdan daha çok şey ifade ediyor

Hepimiz hata yaparız ve bazen kötü şeyler yaparız. Bu insan olmanın bir parçası. Yaptıkların seni tanımıyor. Yaptığın ve yapacağın şey önemli olan tek şey. Eğer değiştiremezseniz, onu takıntı yapmayın, geleceğe bakın ve şimdi iyilik yapın.


7. Aklını başına koyduğun her şeyi yapabilirsin

Bu dünyada aklınıza koyduğunuz her şeyi yapabiliyorsunuz. Kendini geride tutmak zorunda değilsin. Bir şey istiyorsan dışarı çık ve al. İsterseniz hayallerinizi takip edebilirsiniz.


8. Kimseye hiçbir şey borçlu değilsin

Bu dünya sizi onlara bir şey borçlu olduğunuza ikna etmeye çalışacak insanlarla dolu. Gerçek şu ki, kendinden başka kimseye borçlu değilsin. Kendi iyiliğinizi göz önünde bulundurmak bu gün ve yaş için çok önemlidir.


9. Bu yaşamak için senin hayatın

Bu senin hayatın ve onu yaşayan sen olmalısın. Başkalarının hedeflerini ve hayallerini sana itmelerine izin verme. Bir şey yapmak istemiyorsan, yapma.


10. Yalnızca sizi gerçekten destekleyenleri yanınızda getirin

2020’ye girerken, sizi geride tutan insanları hayatınızdan keseriz. Seni yıkıyorlarsa ve büyümene yardım etmiyorlarsa, hayatındaki bir yeri hak etmiyorlar. Hepimiz birbirimize uygun şekilde destek olmalıyız.


11. Kontrol edemiyorsanız, bırak gitsin

Geçmiş geçmişte kaldı ve değiştirilemez. Bir zamanlar yaptığın ya da bir zamanlar kim olduğun üzerinde hiçbir kontrolün yok. Bunları bırak ve devam et. Hayat bütün kötü şeylerden ibaret değildir, ama iyiyle iyileştirilebilir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu