Gündem

2022 Asgari Ücret Belirlendi Mi? 2022 Asgari Ücret Ne Kadar?

Merak edilen Asgari Ücret 4000 TL Olur mu? sorularına cevaben, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 16 aralık 2021 Saat 15:00 ‘de Asgari Ücretin Kaç TL olduğunu açıkladı. İşte 2022 Asgari Ücret Ne Kadar? sorusunun cevabı ve tüm detayları makalemizde bulabilirsiniz…

2022 Asgari Ücret Belirlendi Mi?

Merakla beklenen asgari ücret için son dakikalar olduğu bilinmekte. 16 Aralık 2021 tarihi saat 15:00’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklama yapması beklenirken bir yandan da Türk-İş 4000 TL altına imza atmayacağını belirtirken işverene sağlayan desteğin brüt ücret üzerinden işçiye de uygulanması bekleniyor. Açıklama yapılmasına dakikalar kala Komisyon tarafından yapılan 4. toplantı sonrasında 2022 Asgari Ücret Kaç TL olduğu merakla beklenirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde açıklama yapması bekleniyordu.


2022 Asgari Ücret  4.250 TL Oldu

 

Cumhurbaşkanı ile beraber 6 kişinin de açıklama yapması bekleniyor. Daha önceleri kürsüden açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kez masa oturma düzeni ile 6 kişilik farklı bir  oturma düzeni hazırlandı.

Nefesler tutuldu ve hem işçi hem de işveren kesimi 2022 Asgari Ücret açıklanması bekleniyor. ,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin,  ilk açıklamayı yaparak söze başladı ve ardından TİSK  Başkanı Özgür Burak Akyol zorlu bir sürecin sonuna geldiğini söyleyerek işveren  maliyeti azaltarak işiçiye katkı sağlamak amacıyla bu süreci tamamladıklarını söyledi. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamaya göre 2022 Asgari Ücret  4.250TL olduğu belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu