Öğrenci Gazetesi

2022 DGS Çıkmış Sorular Tamamı PDF İndir

2022 DGS Çıkmış Sorular Tamamı PDF İndir. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sınavına hazırlanan adaylara kaynak olması için 2022 DGS çıkmış sorular tamamı PDF formatında paylaştık. DGS sınavı her yıl ÖSYM tarafından Yükseköğretim lisans programlarına dikey geçiş yapmak isteyenler için yapılır. DGS sınavı 60 sözel, 60 sayısal olmak üzere 120 sorudan oluşur ve sınav süresi 150 dakikadır.

2022 DGS Çıkmış Sorular Tamamı PDF

Dikey Geçiş Sınavı 60 sözel ve 60 sayısal olmak üzere 120 sorudan oluşur. Sözel testte Türkçe, sayısal testte matematik ve geometri alanlarına ait sorular çıkar. DGS sınavının amacı, sözel ve sayısal içerikli akıl yürütme becerilerinin ölçülmesidir çünkü lisans öğretiminde başarının en önemli anahtarlı bu sayısal ve sözel becerilerdir sorular hep bu tarzdadır.

DGS sınavına hazırlanan adaylar geçmiş yıllara ait çıkmış soruları mutlaka çözmelidirler. Sınav ÖSYM tarafından yapıldığı için ÖSYM benzer soru tipleri sormayı sever. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak 2022 DGS çıkmış soruların tamamını PDF formatında indirebilirsiniz.

2022 DGS Çıkmış Sorular Tamamı PDF İndir

İlginizi Çekebilir 👇

👉 DGS Çıkmış Sorular ve Çözümleri PDF İndir

👉 2024 DGS Konuları PDF

👉 2023 DGS Çıkmış Sorular Tamamı PDF

👉 DGS Geçiş Bölümleri: 2 Yıllıktan, 4 yıllığa Geçiş Yapılan Bölümler

👉 DGS Matematik Çıkmış Sorular ve Çözümleri PDF İndir

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu