Bilgi Arşivi

2024 Hostes Maaşları Ne Kadar? THY Hostes Maaşları Güncel Liste

Kabin memuru, diğer bir adıyla hostes olarak da bilinen ve yolculuk boyunca yolcularla alakadar olan ve onların uçakta rahat bir yolculuk geçirmelerini sağlayan uçak personelidir. En çok merak edilenlerden biri de Hostes Maaşları 2024 Güncel Liste. Tüm detayları makalemizde bulabilirsiniz.

2024 Hostes Maaşları Ne Kadar? THY Hostes Maaşları Güncel Liste. THY‘nin (kabin memuru) hostes alımı duyurusundan sonra çoğu kişi merakla 2024 Kabin Memuru / Hostes Maaşları Ne Kadar? sorusuna yanıt aramaya başladı. THY’nin resmi sitesinden duyurulan ilana göre Bin hostes alımı yapılacak. Hal böyle olunca  Kabin Memuru Alım Şartları ve Hostes Maaşları Ne Kadar? merak edilmekte. Tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz…

2024 Hostes Maaşları Ne Kadar?

Erkek kabin memurlarına Host denirken, bayan Kabin memurlarına Hostes denilmektedir. Uçuş limitlerini geçtiklerinde ve yatılı konaklamalarında ekstra ücret alan kabin memurlarının, çalıştıkları şirkete göre değişkenlik gösteren maaşları vardır. Kabin memuru maaşları hem aylık ücreti ile hem de mesaiye çıkmaları durumunda farklılaşabilir. Bir yıllık bir kabin memurunun aylık alacağı ücret memurun hizmette kaç senedir çalışıyor olmasına göre değişebilir.

 Ücretleri oldukça tatminkar olsa da kabin memuru olmak birçok koşulu başarı ile tamamlamaktan geçer. Havacılık sektörüne karşı bir ilgi duyuyorsanız veya kabin memurlarının aylık maaşlarını merak ediyorsanız işte kabin memurları maaş ücretleri!


Kabin Memuru Kimlere Denir?

Havacılık sektöründe çalışan ve uçaklarda host veya hostes olarak bilinen kabin memurları, ilgili şartları taşımaları durumunda bu mesleği icra eden kişidir. Zorlu bir meslek olmasının yanında bir kabin memurunun taşıması gereken bir takım özellikler bulunmaktadır. Tüm kabin memurları ilgili üniversitelerin bölümlerinden mezun olarak, yabancı dil bilgisine sahip olmalıdır. Yine kabin memurlarının fiziki durumları da bu mesleği icra edebilmeleri adına büyük önem taşır.

👉 Kabin Memuru Ne İş Yapar? Nasıl Olunur?


Kabin Memurunun Emekliliği

Bir kabin memurunun maaşı oranında aylık prim ücretleri yatırılır. Bu durum kabin memurunun emekliliğini olumlu yönde etkiler. Bir başka deyişle bir kabin memuru havacılık sektöründe ne kadar süre ile çalışmışsa o kadar fazla prime sahip olmaktadır. Kabin memuru emekli maaşı 10 yıllık sigortalılık süresi ile her kabin memuru için farklıdır. Bunun sebebi ise kabin memurlarının sektörde geçirdiği yıl ve emeklilik yaşıdır. Kişilerin prim ücretlerinin yüksek oranda yatması ile emekliliklerinde de rahat bir nefes aldırabilir. Kabin memuru emekliliğinde de yine aylık ödenen sigorta brüt oranında maaş alabilir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu