Öğrenci Gazetesi

2024 AYT Puanı Kaç Yıl Geçerli? AYT Puanı Seneye de Kullanılabilir mi?

2024 AYT Puanı Kaç Yıl Geçerli? AYT Puanı Seneye de Kullanılabilir mi? Soruları 2024 YKS’ye katılan adaylar tarafından en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. 2024 YKS sonrası elde ettiği AYT puanını bu sene kullanmak isteyen veya seneye değerlendirmek isteyen birçok üniversite adayı AYT puanının geçerlilik süresini merak ediyor.

2024 AYT Puanı Kaç Yıl Geçerli?

2024 YKS sonrası Alan Yeterlilik Testi (AYT) puanını aynı yıl kullanmak isteyenler ya da AYT puanını seneye kullanmak isteyenler AYT puanı kaç yıl geçerli olduğunu öğrenmek istiyor.

YKS’ye katılan adayların puanları sınava katıldıkları yıl için kullanılmak üzere hesaplanır. YKS’nin AYT oturumuna katılan adayların puanları 1 yıl geçerlidir. Yani üniversite adayları AYT puanlarını an fazla 1 yıl kullanabilirler. .


AYT Puanı Seneye de Kullanılabilir mi?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı AYT sınavına katılan adayların puanları sadece sınava katıldıkları yıl geçerlidir. AYT puanı bir sonraki yıl kullanılamaz. Yani 2024 YKS-AYT oturumuna katılan adaylar aldıkları puanı sadece 2024 yılında kullanabilir.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 2024 AYT Puanı Kaç Yıl Geçerli?

👉 2024 YDT Puanı Kaç Yıl Geçerli?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu