Bilgi Arşivi

2030’a Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı

2030’a Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı. Bilim İnsanları tarafından yapılan tahminler, ‘Bill Gates ise 2030 yılına kadar dünya üzerinde fakir insan kalmayacak’ açıklaması ve Dünyaca ünlü time dergisi internet üzerinden 2030 yılında sonlacak olan ilginç bir geri sayım başlatması 2030 yılına kadar ne olacak? söylemlerinin başlamasına neden oluyor. Gelin hep birlikte 2030 söylemleri ve 2030’a kaç gün kaldı öğrenelim.

2030 Yılına Kadar Ne Olacak?

Dünyaca ünlü time dergisi internet üzerinden 2030 yılında sonlacak olan ilginç bir geri sayım başlattı.

Bill Gates ise 2030 yılına kadar dünya üzerinde fakir insan kalmayacak’ diyor.

Bilim İnsanları ‘2030 yılına kadar Dünya’daki vahşi yaşamın yarısı yok olabilir’ diyor.

Son yılların en önemli olaylarını yaşadığın 2020-2021 hazırlıksızlığım önüne geçmek için Bilim İnsanları Dünya’nın dört bir yanında çalışmalarına devam ediyor.

İşte 2023 yılına kadar yaşanılması tahmin edilen bazı olaylar:

Time dergisi başlattığı gerim sayımda şu ifadeleri kullanıyor:

‘Önümüzdeki on yıl, muhtemelen gezegenin insan yerleşimi için uygun olup olmayacağını belirleyecek. TIME 2030, on yıllık bir proje, sürdürülebilir ve eşitlikçi bir dünyaya doğru ilerlememize işaret edecek.’

  • Birçok Bilim İnsanı hızla gelişen nüfus artışının gelecekte yaşamaya uygun olmayacak bir gezegen olma yolunda gittiğimizi savunuyor. Birçok Dünya zengini başka gezegende yaşamak için yatırımlar bile yapmaya başladı.
  • Küresel ısınma ve İklim değişikliği. Uzmanlara göre Dünya’nın ortalama sıcaklığının 1 derece bile değişmesi yaşanan doğal felaketlerde yüzde 30’luk bir artış getiriyor. Buzulların erimesi deniz seviyesinde artış meydana getirebilir ve deniz kenarında yerleşim yerleri sular altında kalabilir.
  • Gıda ve Su kıtlığı. İklim değişikliğindeki artış Dünya’nın birçok noktasında su kıtlığı yaşanmasına neden olabilecek.
  • Küresel Çapta yaşanacak elektrik ve internet kesintisi. .

2030 yılına kadar yaşanması tahmin edilen olaylar bu şekilde sıralanıyor.


2030’a Kaç Gün Kaldı?

2030’a kadar ne olacak? diye merak edenlerin yukarıdaki tahminleri okuduktan sonra 2030’a kaç gün kaldı? sorusuna yanıt bulabilmeleri için 2030 geri sayım sayacı başlattık.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu