Gündem

29 Mayıs Okullar Kapalı mı? 29 Mayıs Pazartesi Okullar Tatil mi?

29 Mayıs Okullar Kapalı mı? 29 Mayıs Pazartesi Okullar Tatil mi? Soruları 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması ve 28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılmasının ardından en çok merak edilen sorular arasında yer aldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konu hakkında açıklama yaptı. Peki 29 Mayıs’ta okullar kapalı mı, 29 Mayıs’ta Nereler Kapalı? Gelin hep birlikte bu soruların yanıtlarını öğrenelim.

29 Mayıs 2023 Okullar Kapalı mı?

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 28 Mayıs Pazar günü yapılmasının ardından 29 Mayıs Pazartesi günü Okulların tatil olup, olmadığı en çok merak edilen sorular arasında. Milli Eğitim Bakanı Mahmur Özer seçim sonrası 29 Mayıs Pazartesi günü okulların eğitime 1 gün ara verdiği duyurdu. 29 Mayıs tarihinde öğretmenler idari izin sayılacak.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tur oylamasının ertesi günü olan 29 Mayıs’ta okullarımızı eğitim öğretime hazırlamak için bir gün ara vereceğiz. Öğretmenlerimiz de idari izinli sayılacak.”


29 Mayıs’ta Nereler Kapalı?

29 Mayıs Pazartesi günü resmi tatil sayılmadığı için özel sektör ve kamu çalışanları tatil yapamayacak. Normal mesailerine devam edecek.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu