ABD, Kanada ve Avustralya’daki Uluslararası Öğrenciler İçin Covid-19 Seyahat Güncellemeleri

Covid-19 salgınından kaynaklanan seyahat aksaklıkları kadar devam ederken, uluslararası öğrenciler eğitim yerlerine ne zaman dönebilecekleri konusunda belirsizlikle karşı karşıya.

Neredeyse sürekli güncellemeler ve ülkeden ülkeye kural değişiklikleri ile seyahat kısıtlamalarıyla ilgili en son bilgileri takip etmek kafa karıştırıcı olabilir. Bu, özellikle en son seyahat duyurularını takip ederken aynı zamanda çevrimiçi öğrenmede gezinmek zorunda kalan uluslararası öğrenciler için geçerlidir.

ABD, İngiltere, Avustralya ve Kanada’daki üniversitelere kayıtlı uluslararası öğrenciler için seyahatle ilgili sıralı güncellemeler aşağıdadır. Bu makale, kurallar değiştikçe güncellenecektir, bu nedenle düzenli olarak kontrol edin.


Amerika Birleşik Devletleri

Mevcut ABD kuralları , uluslararası öğrencilerin aşağıdaki şartlara sahip olmaları durumunda ABD’ye dönebileceklerini ima etmektedir:

 • Geçerli bir J1 veya F1 öğrenci vizesi
 • Uçuşlarının kalkışından sonraki 72 saat içinde alınan negatif Covid-19 testinin kanıtı .

25 Ocak 2021 itibarıyla ABD, seyahatten önceki iki hafta içinde belirli yüksek riskli ülkelerde bulunan yabancı uyruklulara seyahat yasağı getirdi . Bu ülkeler arasında İngiltere, İrlanda Cumhuriyeti, Avrupa’nın Schengen bölgesindeki tüm ülkeler, Brezilya, İran, Çin ve Güney Afrika bulunmaktadır.

Bununla birlikte, Temmuz 2020 muafiyet ilanı hala geçerli, yani geçerli M-1 ve F-1 vizelerine sahip olan Birleşik Krallık, İrlanda Cumhuriyeti ve Avrupa’nın Schengen bölgesinden seyahat eden  uluslararası öğrenciler bu yasaktan muaf olacak. Bu muafiyetten yararlanabilmek için seyahat etmeden önce bir ABD konsolosluğunu ziyaret etmenize gerek yoktur. Ayrıca, J-1 vizesi olan öğrencilere bu ülkelerden giriş izni verilebilir , ancak kararlar duruma göre verilecektir. Bu nedenle, J-1 vize sahiplerinin seyahat etmeden önce bir ABD konsolosluğuna başvurmaları önerilir.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine (CDC) göre, geldikten üç ila beş gün sonra viral bir testle test edilmeli ve geldikten sonra yedi gün boyunca kendi kendini karantinaya almalısın.

Farklı ABD eyaletlerinin, vardıklarında uymanız gereken farklı gerekliliklere sahip olduğunu unutmamak da önemlidir . Sen kullanabilirsiniz Bu seyahat planlayıcısı ziyaret etmekte ABD devlet için seyahat kısıtlaması ve rehberlik ile ilgili önemli bilgiler elde etmek için CDC.


Birleşik Krallık

UCL gibi bazı Birleşik Krallık üniversiteleri uluslararası öğrencilere en azından Şubat ortasına kadar dönmemelerini tavsiye etse de, mevcut kurallar uyarınca, uluslararası öğrenciler Birleşik Krallık’a seyahat edebilirler . Birleşik Krallık hükümetinin 8 Mart 2021 tarihine kadar kursların çoğunda yüz yüze öğretimi reddettiğini belirtmek gerekir.

Daha önce, İngiltere’nin diğer ülkelerle seyahat koridoru anlaşmaları vardı, bu da bu ülkelerden gelen yolcuların Birleşik Krallık’a vardıklarında kendi kendilerini izole etmelerine gerek olmadığı anlamına geliyordu. Bununla birlikte, 18 Ocak 2021 itibariyle , Birleşik Krallık’a giden tüm seyahat koridorları bir sonraki duyuruya kadar askıya alınmıştır. Bu, Birleşik Krallık’a yapılan tüm seyahatlerin, nereden seyahat ederseniz edin, negatif bir Covid testi ve izolasyon yapılmasını içereceği anlamına gelir.

Birleşik Krallık’a seyahat etmek için herkesin bir yolcu bulma formu doldurması ve ülkeye varmadan 48 saat önce göndermesi gerekir. Formda pasaport bilgileri, seyahat bilgileri ve Birleşik Krallık’ta kalacağınız adres sorulacaktır. Formu İngiltere hükümeti web sitesi aracılığıyla çevrimiçi olarak doldurabilirsiniz .

Ocak 2021 itibariyle , nereye seyahat ederseniz edin Birleşik Krallık’a girmek için Covid-19 testinin negatif olduğuna dair kanıtınız olmalıdır. Bu sınava, ayrılmanızdan en fazla üç gün önce girilmelidir. Covid-19 aşısı olmuş olsanız bile bunu yapmalısınız. Negatif test sonucunuz sınırda basılı bir belge, bir e-posta veya cihazınızda bir metin olarak gösterilebilir (ücretli olduğundan emin olun!) Ve aşağıdakileri içermelidir:

 • adınız, seyahat belgelerinizdeki adla aynı olmalıdır
 • doğum tarihiniz veya yaşınız
 • testin sonucu
 • test örneğinin test sağlayıcısı tarafından toplandığı veya alındığı tarih
 • test sağlayıcısının adı ve iletişim bilgileri
 • test cihazının adı.

Negatif bir testle bile , Birleşik Krallık’a vardığınızda, otele vardığınızda paylaşmanız gereken bir otelde veya Birleşik Krallık adresinde 10 gün boyunca kendinizi izole etmeniz gerekir. Ayrıca , 210 £ tutarında karantinanın ikinci ve sekizinci günlerinde daha fazla koronavirüs testi yaptırmanız gerekir . Bu testlerde pozitif sonuç verirseniz, 10 gün daha kendi kendinizi izole etmeniz gerekir.

25 Ocak 2021’de Birleşik Krallık hükümeti, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Güney Amerika’daki ülkeler de dahil olmak üzere bazı küresel covid etkin noktalarını bir seyahat yasağı listesine koydu. Yasaklanmış ülkelerin tam listesini Birleşik Krallık hükümeti web sitesinde bulabilirsiniz .

Kırmızı liste olarak da bilinen bu yasak, İngiliz veya İrlanda vatandaşları veya “ikamet hakkı” olan üçüncü ülke vatandaşları için geçerli değildir. Tier 4 / yeni öğrenci vizesine sahip uluslararası bir öğrenciyseniz veya Avrupa Birliği yerleşim planı kapsamında önceden yerleşmiş / yerleşik statüde iseniz, bu yasaktan muafsınız çünkü “ikamet haklarınız” var.

Ancak, yasaktan muaf olan ve kırmızı listedeki ülkelerden İngiltere’ye seyahat eden herkes yalnızca Heathrow, Gatwick, London City, Birmingham veya Farnborough Airfield’a uçmalıdır. Ayrıca, kırmızı listedeki ülkelerden İngiltere’ye uçan tüm yolcular, bu çevrimiçi rezervasyon sistemi üzerinden rezervasyon yaptıran bir otelde on gün boyunca izole edilmelidir .  Heathrow Havalimanı, kırmızı listedeki yolcuların askıya alınmış uçuşlar ve sınırda uzun kuyruklarla karşılaşabileceği konusunda uyardı.

İngiltere’de, bir otelde karantinaya alma, ulaşım, testler, yiyecek ve konaklamayı kapsayacak şekilde, yalnız seyahat eden yolcu başına 1.750 sterline mal olacak. Her ek yetişkinin maliyeti £ 650’dir.

İskoçya’da, herhangi bir ülkeden gelenler bir otelde izole edilmelidir. 

Testten Salıverme şemasına göre, vardığınızda bir Covid-19 testi için ödeme yaparsanız ve sonuçlar negatifse, ancak yalnızca seyahatte olmayan bir ülkeden seyahat ediyorsanız, kendi kendine tecrit sürenizi beş güne kısaltabilirsiniz. yasak listesi.


Avustralya

Vatandaşlar ve daimi ikamet edenler dışında Avustralya, bir sonraki duyuruya kadar sınırlarını uluslararası öğrenciler dahil herkese kapatmıştır . Ülkeye sınırlı uçuşlar vardır ve Avustralya vatandaşları için bile girmesine izin verilen kişi sayısı sınırlıdır.

Şu anda, Avustralya üniversitelerine kayıtlı binlerce uluslararası öğrenci hala kendi ülkelerinde ve uzaktan öğreniyor.

Uluslararası öğrenciler, sınır yasağından muafiyet için bireysel olarak başvurabilirlerse de, böyle bir muafiyetin verilmesi olası değildir.

Covid aşısı olan uluslararası öğrencilere giriş izni verme fikri gündeme geldi, ancak ülkenin eğitim bakanı Alan Tudge, çok sayıda uluslararası öğrencinin 2021’de Avustralya’ya dönmesine izin verilmesinin çok zor olacağını söyledi .

Şu anda Avustralya’da uluslararası bir öğrenciyseniz ve kendi ülkenize geri dönmek istiyorsanız, eğitiminize uzaktan devam etme seçeneğiniz vardır. Ancak, gelecekteki öğrenci vizesi durumunuzu garanti altına alan güncel bir kayıt sertifikasını (CoE) sürdürmek için çevrimiçi öğrenmeye aktif olarak katılabilmenizi sağlamanız gerekecektir.

Ülkelerine dönmek ve izin almak isteyen uluslararası öğrenciler, uygun koşullara ve destekleyici belgelere sahip olmaları halinde, bunun değerlendirilmesi için başvurabilirler.

Avustralya üniversiteleri, herhangi bir önemli politika değişikliği olduğunda öğrencilerle doğrudan iletişime geçmelidir . Diğer vize soruları için İçişleri Bakanlığı ile iletişime geçin.


Kanada

Uluslararası öğrenciler , aşağıdaki şartlar yerine getirildiği sürece mevcut kısıtlamalar altında Kanada’ya seyahat edebilir :

 • Seyahatlerinizin başlamasından itibaren 72 saat içinde negatif bir Covid-19 testi yaptırmış olmanız gerekir.
 • Öğrenci vizesi olarak bilinen geçerli bir öğrenci vizesine veya öğrenim izni için onaylandığınızı gösteren bir tanıtım mektubuna sahip olmanız gerekir.
 • Eyaleti veya bölgesi tarafından onaylanmış bir Covid-19 hazırlık planı ile belirlenmiş bir öğrenim kurumuna (DLI) katılmalısınız.
 • Kanada’ya vardığınızda, negatif bir testiniz olsa bile 14 gün karantinaya almalısınız .

Kanada hükümetinin bu arama aracını kullanarak üniversitenizin belirlenmiş bir öğrenim kurumu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz .

Covid-19 hazırlık planı üniversitenizin sorumluluğundadır ve kurumun uluslararası öğrenciler için zorunlu iki haftalık karantinayı nasıl yöneteceğini açıklamalıdır. Bu, karantinaya alacağınız yerleri, karantina yerlerine seyahat düzenlemelerini ve yiyecek ve ilaç gibi temel öğeleri temin etmede desteği içerir. Covid-19 hazırlık planlarının özelliklerini öğrenmek için doğrudan üniversitenizle iletişime geçmeye değer.

Kanada’da uluslararası bir öğrenciyseniz ve ülkeden ayrılmak istiyorsanız, yalnızca kurumunuz onaylı bir DLI ise geri dönmenize izin verilecektir.

Seyahat ederken yanınızda çalışma izninizi onaylayan geçerli çalışma izninizi veya tanıtım mektubunuzu ve bir DLI’den geçerli bir kabul mektubunu getirmenin yanı sıra, Kanada’da bir kez kendinizi desteklemek için yeterli paranız olduğunu da kanıtlamanız gerekir.

Mevcut kurallara göre, bir aile üyesi bir öğrenciye Kanada’ya eşlik edebilir, ancak yalnızca öğrencinin reşit olmaması veya öğrencinin yerleşmek için bir aile üyesinden ek desteğe ihtiyaç duyduğunu kanıtlayacak belgeleri varsa.

 

1 0 0 0 0 0
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

KYK Nöbetçi Yurtlar Listesi

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478