Kimdir

Abdurrahman Babacan Kimdir, Kaç Yaşında? Abdurrahman Babacan Hayatı ve Biyografisi

Abdurrahman Babacan Kimdir, Kaç Yaşında? Abdurrahman Babacan Hayatı ve Biyografisi. Son günlerde merak edilen isimler arasında yer alan Abdurrahman Babacan Nerelidir? Abdurrahman Babacan babası kim, Ali Babacanla akraba mı? Gelin birlikte Malatya AKP 4. sıra milletvekilli olan Abdurrahman Babacan hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Abdurrahman Babacan Kimdir?

Siyasi kariyeri yanı sıra aynı zamanda akademisyende olan Abdurrahman Babacan Kimdir? birçok yayınlanmış kitabı olan ve akademik anlamda da başarısını kanıtlamış akademisyenlerden olan Abdurrahman Babacan aynı zamanda Malatya AKP Milletvekilidir. 1983 yılında Malatya’da dünyaya gelen Abdurrahman Babacan, 2024 yılı itibari ile 41 yaşındadır ve aslen Malatyalıdır.

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; Lisans ve yüksek lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nde tamamladı. Aynı üniversitenin İngilizce Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’n de doktora tezini hazırladı.


Abdurrahman Babacan Hayatı ve Biyografisi

Akademik kariyerinde başarıları ile adından söz ettiren Abdurrahman Babacan eğitim hayatına hız kesmeden devam etmiştir. 5 yıl Marmara Üniversitesi Orta Doğu Araştırmaları Enstitüsü’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2019’da Siyaset Bilimi anabilim dalında doçentliğini aldı. Halen İstanbul Medipol Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi öğretim üyesidir. İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Ağırlıklı çalışma alanları Türkiye siyasi hayatı, Türk dış politikası, siyaset teorisi ve küresel siyasettir. Ulusal ve uluslararası makale ve kitap bölümlerinin yanı sıra bu konularda yayımlanmış kitapları mevcuttur. Aynı zamanda cumhurbaşkanlığı seçim döneminde Ak Partiden Malatya 4. sıra Milletvekili adayı olmuş ve seçilerek AKP Malatya Milletvekili olmuştur.

Abdurrahman Babacan Yayımlana Kitapları

  • 11 Eylül: Tarihsel Dönüşümün Analizi (2011),
  • Binyılın Sonu: 28 Şubat (2012),
  • Araf’ta Bir Toplum: Arakan (2013),
  • Kuşku Çağından Uygar Barbarlığa (2014),
  • 15 Temmuz: Geçmiş,
  • Gelecek (2018)
  • Piyasa Aklı ve Yeni Muhafazakâr Ahlâk (2018)’tır.

👉 Gaye Usluer Kimdir, Kaç Yaşında? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu