Kimdir

Gaye Usluer Kimdir, Kaç Yaşında? Gaye Usluer Hayatı ve Biyografisi

Gaye Usluer Kimdir, Kaç Yaşında? Gaye Usluer Hayatı ve Biyografisi. Siyasi kariyeri yanı sıra akademik kariyeri ile bilinen Gaye Usluer Aslen nereli? Gaye Usluer Ne İş Yapıyor? Gaye Usluer ne mezunu ailesi, babası, eşi kim? merak edilmekte. Gelin birlikte Gaye Usluer hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Gaye Usluer Kimdir?

Bir çok idari görevde bulunan ve akademik kariyeri yanı sıra siyasi kimliği ile de bilinen Gaye Usluer Kimdir? merak edilmekte. 1957 yılında Eskişehir’ de dünyaya gelen Gaye Usluer, 2024 yılı itibari ile 67 yaşındadır ve aslen Eskişehirlidir. Eğitim hayatından kısaca bahsedecek olursak; Babasının görevi nedeniyle ilkokulu Erzurum, Sakarya ve Eskişehir’de okudu. Ortaokul ve lise eğitimini Eskişehir’deki Süleyman Çakır Kız Lisesi’nde aldı. 1981 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi.

Akademik kariyeri ise; 1987 yılında Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlığı alan Usluer, 1992 yılında doçent, 1998 yılında ise profesör oldu. 2018’de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Siyaset Bilimi dalında yüksek lisans derecesi aldı.

Doktor olması sonrasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcılığı, Fakülte Kurulu ve Yönetim Kurulu üyelikleri, Fakülte Etik Kurul üyeliği, ESOGÜ Vakıf Başkan yardımcılığı ve Vakıf Başkanlığı, ESOGÜ Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı ve ESOGÜ Tıp Fakültesi Dahili Bilimler Bölüm Başkanlığı gibi idari görevlerde bulundu.

Çalışma alanıyla ilgili çok sayıda ulusal ve uluslararası dernek üyeliği yaptı ve Eskişehir Tabip Odası’nda çeşitli görevler aldı.


Gaye Usluer Hayatı ve Biyografisi

Aldığı eğitimler ve bir çok idari pozisyonu sonrasında siyasete atılan Gaye Usluer, 2011 Türkiye genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir milletvekili listesinde üçüncü sırada yer aldı, ancak seçilemedi. 17-18 Temmuz 2012 tarihinde düzenlenen CHP kurultayında Parti Meclisi üyesi seçildi ve bu görevi beş dönem boyunca yürüttü. 2015 yılında yapılan Haziran ve Kasım seçimlerinin her ikisinde de Eskişehir’de CHP tarafından liste başı adayı gösterildi ve milletvekili seçildi.

5 Mayıs 2021 tarihinde CHP’den istifa etti ve 17 Mayıs 2021 tarihinde, Muharrem İnce’nin kurmuş olduğu Memleket Partisi’ne katılarak, Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü olarak görev aldı. 20 Haziran 2022’de Memleket Partisi’nden istifa etti.  İyi derece İngilizce bilen Gaye Usluer, iki çocuk annesidir.

Twitter 👉 Gaye Usluer


👉 Zehranur Aydemir Kimdir, Kaç Yaşında? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu