Lise

Açık Öğretim 7. Sınıf Çıkmış Sorular PDF İndir

Açık Öğretim 7. Sınıf Çıkmış Sorular PDF dosyaları indirme bağlantısını Açık Öğretim Ortaokul 7. sınıf sınavına girecek öğrencilere kaynak olması için paylaştık. Açık Öğretim sınavlarında her ders için çoktan seçmeli 20 soru bulunmaktadır. Bir dersten başarılı sayılıp üst sınıfa geçmek için en az 9 soruya doğru cevap vermeniz gereklidir.

Açık Öğretim 7. Sınıf Çıkmış Sorular PDF

AÖO sınavlarından her dönem en fazla 9 dersten sınav girilmektedir. Sınavda her dersten çoktan seçmeli 20 soru çıkmaktadır. AÖO not sistemi 100’lük sistemden olarak uygulamaktadır ve bir dersten başarılı sayılmak için 20 sorundan en az 9 soruya doğru cevap vermeniz gereklidir. 9 soruya doğru cevap verdiğiniz 45 puan alabilirsiniz. 7. sınıf derslerine ait tüm derslerden 45 ve üzeri puan olan öğrenciler 8. sınıfa geçmeye hak kazanır.

AÖO sınavlarına hazırlanırken geçmiş yıllara ait çıkmış soruları çözerek sınav soru tipleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.  Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Açık Öğretim 7. Sınıf Çıkmış Sorular PDF dosyalarına ulaşabilirsiniz. Yıllara göre 7. sınıfta aldığınız derslere ait çıkmış soruları bulup çözebilirsiniz.

Açık Öğretim 7. Sınıf Çıkmış Sorular PDF


Açık Öğretim Ortaokul 7. Sınıf Dersleri Nelerdir?

Açık öğretim ortaokulun da sınıflara göre dersler değişmektedir. Aşağıdaki listede 7. sınıf derslerini öğrenebilirsiniz.


Açıktan Ortaokul Kaç Yılda Biter?

Açıktan Ortaokul okuyanların durumuna göre mezun olma dönemi değişmektedir.

Açık Öğretim Ortaokulu’na,

5. Sınıftan başlayan bir öğrenci en erken 4 dönem sonunda (yaklaşık 1,5 yılda)
6. sınıftan başlayan bir öğrenci en erken 3 dönem sonunda (yaklaşık 1 yılda)
7. sınıftan başlayan bir öğrenci en erken 2 dönem sonunda (yaklaşık 8 ayda)
8. Sınıftan başlayan bir öğrenci en erken 1 dönem sonunda (yaklaşık 4 ayda) mezun olabilir.


Açıktan Ortaokul Sınavları Nasıl Yapılır?

Açık Öğretim Ortaokulu sınavları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğün’ce merkezi sistemle çoktan seçmeli test metodu kullanılarak yapılmaktadır.

Sınavlarda;

Her dersten 20 soru sorulmaktadır.
Her soru 4 seçeneklidir.
Her doğru cevabın değeri 5 puandır.
Yanlış cevaplar doğru cevapları eksiltmez.
Sınavların değerlendirilmesi Açık Öğretim Ortaokulu yönetmeliğine göre yapılır.

Açık Öğretim Ortaokulu´nda her dönem sınav sonucunda alınan puan o döneme ait “Yıl Sonu Başarı Puanı” olarak hesaplanır. Dönem sonunda öğrenci iki şekilde sınıf geçer veya mezun olur.

Öğrenim belgesine göre, başarısız ders/dersleri Açık Öğretim Ortaokulunda okutulmayan ancak okula ait tüm dersleri başarmış olanların kaydı kabul edilir. Bu durumdaki öğrenciler sınavlara katılmaz, kayıt döneminin sonunda yapılan sınavlarda mezun olanlarla birlikte mezun edilir.

Doğrudan Geçme:

Dönem sınavlarında bulunduğu sınıfa ait bütün derslerden 45 ve üzeri alarak başarılı olan öğrenciler bir üst sınıfa geçmeye veya mezun olmaya hak kazanırlar.

Ortalama İle Geçme:

Sınıfın bütün derslerinin sınavlarına girmiş olmak ve aralarında Türkçe dersi bulunmamak ve derslerin başarı puanlarının aritmetik ortalaması en az 45 puan olmak kaydıyla en fazla iki başarısız dersi olanlar, doğrudan sınıf geçerler.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Açıktan Ortaokul Nasıl Okunur?

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu