Kamu Personel Alımları

Adalet Bakanlığı 2040 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Adalet Bakanlığı yayınladığı ilanda bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı ilanlarda ve niteliklerde 2040 kamu personeli alımı yapacağını belirtti.

2040 PERSONEL KADRO DAĞILIMI

Adalet bakanlığı yayınladığı 3 farklı ilanda personel eksikliğini tamamlayacağını duyurdu. İlk ilanda 1300, ikinci ilanda 700 ve üçüncü ilanda 40 kişilik kadro ile alım yapacağını duyuran bakanlık için kadro dağılımı şöyle.

  1. Adalet Bakanlığı 1300 kişilik kadro ile 1000 adlî yargı hâkim ve savcı adayı, 200 avukatlık mesleğinden hâkim ve savcı adayı ve 100 idari yargı hâkim adayı alımı yapacağını duyurdu.
  2. Adalet Bakanlığının ikinci ilanına göre ise 700 kişilik kadro ile icra memuru alımı yapacağını belirtti.
  3. Adalet bakanlığının üçüncü ilanına göre ise 40 kişilik kadro ile Koruma Güvenlik Görevlisi alımı yapacak.

GENEL ŞARTLAR

657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar içni askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gibi nitelikler aranacak.

POZİSYONUNA GÖRE ÖZEL ŞARTLAR VE BAŞVURULARI:

Adalet bakanlığı 1300 Hakim ve Savcı Adayı Alım İlanı:

Adalet Bakanlığı toplamda 1300 kişilik boşluk ile hakim ve Savcı adaylığı giriş sınavı ile 1300 kişi alacak olup, Söz konusu olan hakim ve Savcı adayı alımı yazılı yarışma sınavı Ölçme, Seçme ve yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılacaktır.

Bu bağlamda yazılı yarışma sınavları, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 29 Aralık 2019 Pazar günü Ankara’da iki oturumda yapılacaktır. Başvurular ise 1 Ekim 2019 tarihinde başlayacak olup en geç 07 kasım 2019 tarihine kadar ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) yapacaklar ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

Adalet  Bakanlığı 700 İcra Memuru Alım İlanı:

Bakanlığın 700 icra memuru alımları için adaylardan özel olarak, Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak ve Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksek okulu, meslek yüksek okullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak, öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesi almış olmak şartı aranacak.

Adaylar başvurularını 7-14 Kasım 2019 tarihleri arasında, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) yapacaklardır.

Adalet Bakanlığı 40 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı:

Adalet bakanlığına bağlı olan Adalet Akademisi 40 kişilik boşluk ile Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapacağını belirtti. Bu yönde Adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Bunun dışında, Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak. 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü 30 yaşını bitirmemiş olmak, KPSS den en az lise mezunu düzeyinde 70 puan almış olmak şartları aranacaktır.

Başvurular en geç 30 Ekim 2019 tarihine kadar Türkiye Adalet Akademisi İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğü Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı Ahlatlıbel Yerleşkesi Çankaya/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Başkanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu