Gündem

Akaryakıttan Güzel Haber: Benzin ve Motorine Bu Gece Yarısı Büyük İndirim Geliyor!

Brent petrolün fiyatını 133 dolardan 111. 14 dolara düşmesinin ardından pompaya yansıyan fiyatlar için indirim geleceği açıklandı. Sektör temsilcileri bu gece yarısından sonra motorinin 20 TL’nin, benzinin de 19 TL’nin altına düşeceği tahmin ediliyor.

Akaryakıttan Güzel Haber

Üst üste zamlanan motorin ve benzin fiyatlarında bu kez indirim bekleniyor. Sektör temsilcilerinden edinilen bilgiye göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere hem benzin hem de motorinde büyük indirim bekleniyor.

Küresel piyasalarda petrol fiyatlarını etkileyecek bir gelişme yaşanmaması durumunda motorin fiyatında 2 lira 38 kuruş indirim gerçekleşmesi tahmin ediliyor.

Motorinin Fiyatı 20 TL’nin Altına Düşecek

Yapılacak indirim ile motorin fiyatları 20 liranın altına gerileyecek. Benzinin litre fiyatının da 19 TL seviyelerine çekileceği ancak rakamın netleşmediği ifade edildi.

Mart ayı başlarında İstanbul’da benzin fiyatı 17 TL’den satılıyordu. Benzin fiyatı ile motorin fiyatı bu ay tam 6 kez zamlandı. Brent petrol fiyatlarındaki artış sonrası İstanbul’da benzin fiyatı 20,35 TL ve motorin fiyatı ise 22,80 TL’den satılıyor.


👉  Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu