Kimdir

Ali Duran Topuz Kimdir, Nerelidir? Ali Duran Topuz Hayatı ve Biyografisi

Ali Duran Topuz Kimdir, Nerelidir?. Son zamanlarda en çok araştırılan isimlerden olan Ali Duran Topuz Nereli? Gündeme dair yaptığı yorumlarla dikkatleri üzerine çeken Ali Duran Topuz Alevi mi?, Babası Kimdir? Gelin birlikte çok merak edilen Ali Duran Topuz Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Ali Duran Topuz Kimdir?

1967’de Sivas ilinin Zara ilçesinde dünyaya gelen Ali Duran Topuz son günlerde özellikle de siyasete dair yaptığı yorumlarla merak edilen isimlerden oldu. Edebiyat alanında eserleri olan bir yazardır ve Rü ü Kür, en tanınmış eserlerinden biridir. 1984 yılında Beylerbeyi Lisesi’nden mezun olmuştur. Ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim hayatını sürdürmüştür.

Edebiyat alanında eserler sahibi olan bir yazardır. Rü ü Kür, en tanınmış eserlerindendir. Yazdığı son kitap “Rü ü Kür”, okur severlerden tam not almıştır. Usta yazar günümüzde açık oturum programlarına katılmakta ayrıca Gazeteduvar’da köşe yazılara yazmaktadır. 21 Eylül 2014 tarihinde Zeynep Ceren Boztoprak ile evlenmiştir. Bu evliliğinden bir kızı vardır.

👉 Doğadaki İnsan Serdar Kılıç Kimdir, Nereli? 


Ali Duran Topuz Hayatı ve Biyografisi

Aslen Sivaslı olan Ali Duran Topuz 51 yaşındadır. Asıl mesleği avukatlık, uzmanlık alanı ise edebiyattır. Topuz, Beylerbeyi Ortaokulu ve Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.  Avukatlığın yanı sıra 1994’ten itibaren çeşitli radyo ve gazetelerde çalıştı.

Akşam ve Radikal gazetelerinin kuruluşunda yer aldı. Radikal’in yazı işleri müdürlüğünü yaptı. Sonrasında ise Radyo Sputnik’ te ki “Dünya Hali” isimli uluslararası ilişkiler programının yanı sıra kapısına kilit vurulan İMC TV’de sunuculuk ve medya eleştirisi yaptı. Çeşitli dergilerde hukuk, çalışma hayatı ve siyaset alanında yazılar kaleme alan Topuz, aynı zamanda şiir ve öyküler yazıyor. Ali Duran Topuz tarafından yazılan son kitap “Rü ü Kür”, okuyucuların beğenisini toplamıştır. Topuz, açık oturum programlarına katılarak yorum yapmaktadır.

Twitter 👉 Ali Duran Topuz

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu