Kimdir

Doğadaki İnsan Serdar Kılıç Kimdir, Nereli? Serdar Kılıç Hayatı ve Biyografisi

Doğadaki İnsan Serdar Kılıç Kimdir, Nereli?. Son günlerin en çok merak edilen isimlerinden olan Serdar Kılıç Kaç Yaşında? Doğaya olan tutkusu ile bilinen ve insanları da doğaya yönlendirmek için Doğadaki İnsan Programı sunucusu Serdar Kılıç Eşi Kimdir? araştırılıyor. Gelin birlikte Serdar Kılıç Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Serdar Kılıç Kimdir?

Doğaya olan tutkusu ve insanları da doğaya yönlendirmesi ile bilinen Serdar Kılıç Kimdir? en çok merak edilenler arasında yer aldı. Öğretim görevlisi, eğitmen, profesyonel sporcu, TV programı yapımcısı ve aynı zamanda  sunucu kimliği ile tanınan Serdar Kılıç, 3 Haziran 1969 yılında Sivas’ın Şarkışla ilçesinde doğmuştur. TRT’de yayınlanan programın sunucusu Serdar Kılıç, ODTÜ Beden Eğitim ve Spor Bölümü’nden mezun olan Serdar Kılıç TRT’de yayınlanan programla Türkiye’de adını duyurdu. Son olarak ise Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Sultan Alparslan rolüyle oyunculuktaki başarısını da ortaya koydu.

Bir roportaj’da henüz 12 yaşında iken dedesi ile birlikte Kurt izlerini takip etmeye başladığını belirtmiştir. Büyüklerinden hikayelerini dinlemiş, nerede ve nasıl yaşadıklarını öğrenmeye çalışmıştır. Ayrıca çocukların özellikle baba ile değil, dede ile büyümeleri gerektiğini aktarmıştır. Geçmiş ile günümüz arasında uzun bir ağ olduğunu, bu bağın ise dede ve ninesi ile kapatılabileceğini söylemiştir. Doğa ve toprağı tanıdıkça onu daha çok sevmiş, hayatının nerede ise üçte birini doğada geçirmiştir.

1976-1979 Mukavemet kayağı Cross Country kayak eğitimi aldı. 1980-1989 yıllarında Temel Hayatta Kalma Eğitimleri, Kampçılık ve İzcilik Faaliyetlerinde bulundu. 1990-1991 yıllarında Temel Dağcılık Eğitimleri gördü, yurt içinde ve yurt dışında birçok dağ tırmanış gerçekleştirdi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde jeoloji mühendisliği eğitimine devam ederken, bu bölümden beden eğitimi ve spor bölümüne geçti ve 1995 senesinde buradan mezun oldu. Yüksek lisansını Spor Organizasyonu ve Yönetimi üzerine yaptı. Bu dönemde, Egzersiz Fizyolojisi, Sporcu Beslenmesi ve Sağlığı gibi konularda sertifikalar aldı.

👉Rabia Soytürk Kimdir, Kaç Yaşında?


Serdar Kılıç Hayatı ve Biyografisi

Haliç ve Marmara Üniversitesi gibi öğretim kurumlarında öğretim görevlisi olarak çalışan Serdar Kılıç, bu üniversitelerde Liderlik ve Grup Dinamikleri, Rekreasyon Yönetimi ve Doğa Sporları gibi dersler verdi. Takım çalışması, liderlik, iletişim, risk alma, takım halinde başarılı olma konusunda yeteneklerin geliştirildiği ve test edildiği Eco Challange, Camel Trophy, Terra Incognita, Trans Jebel Sarhro, Dünya Navigasyon Şampiyonası vb. dünya genelindeki serüven yarışmalarında takım lideri olarak Türkiye’yi ilk kez ve pek çok kere temsil etti.

Zor arazi koşullarında arama kurtarma ve hayatta kalma eğitimleri verdi. Birçok kez kurtarma operasyonlarında yer aldı. 2004’te, Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Taşkseti beldesinde “Camp Wolftrack” isimli bir kamp kurdu. İnsanları doğaya yönlendirme, motivasyon ve kişisel gelişim adına hizmet vermektedir. Aynı zamanda şirketler arası basketbol ligi olan ‘Business League’ organizasyonunun kurucusudur.

2008-2009 arasında Sky Türk kanalında İçimdeki Doğa, 2010-2011 yıllarında Ntv’de Doğada Tek Başına, 2011’de yine Ntv’de Doğada Çocukla, 2012’de Ntv’de Doğada Tek Başına Dağ Evi ve son olarak 2014’te TRT Haber’de Doğadaki İnsan isimli belgesel dizilerinde yer aldı.

İnstagram 👉 Serdar Kılıç

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu